MojAndroid

WhatsApp je popri Messengeri asi najpoužívanejšou aplikáciou na četovanie. Oproti nemu však neponúka četové hlavičky, čo môže niektorým používateľom vadiť. A keď zase dostanete nejaký link na video, musíte WhatsApp opustiť a pustiť si ho na stránke, odkiaľ bolo poslané. Aspoň toto sa rozhodli vývojári napraviť zasadením funkcie picture-in-picture, ktorá je zatiaľ dostupná len pre beta verziu.

Už nemusíte za videom odchádzať z aplikácie

Ak aj vy používate WhatsApp, mohla vás dosť často obťažovať jedna vec. Kamarát vám poslal video a vy ste museli otvoriť link a prejsť na YouTube alebo Facebook, prípadne iný zdroj, odkiaľ video bolo. Nie je to nič tragické, no stále to vedelo skomplikovať obyčajný čet.

Zdá sa, že aj vývojári aplikácie si všimli, ako dokáže tento proces používateľov vyrušiť, preto sa rozhodol riešiť ho jednoduchšie. Do aplikácie zakomponoval funkciu picture-in-picture (skrátene PiP, vo voľnom preklade “obraz v obraze”). Tá vám umožní, že prijaté video si budete môcť prehrať priamo v aplikácii.

Nový mód zatiaľ podporuje videá zdieľané z Facebooku, Instagramu a YouTube
Nový mód zatiaľ podporuje videá zdieľané z Facebooku, Instagramu a YouTube

Zatiaľ len pre beta verziu, Twitter však nepodporuje

Rýchlo sa nič nedá. Preto ani nemôžeme očakávať okamžitú podporu PiP módu. Aby vývojári vychytali všetky jeho muchy, umiestnili ho zatiaľ do najnovšej beta verzie 2.18.301. Nateraz tak podporuje videá, ktoré dostanete zo sociálnych sietí Facebook, Instagram a YouTube. Na Twitter sa z nejakého nedostalo.

Pokiaľ sa rozhodnete skrolovať v čete, v ktorom video prehrávate, bude to možné. Ak však čet zavriete, video sa prestane prehrávať. Na iOS je pritom možné prehrávať ho aj cez iné čety. Zostáva tak veriť, že vedenie vymyslí riešenie aj pre Android používateľov.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Ďalšie články k téme:

Náš tip
WhatsApp dostáva neobmedzené zálohy na Google Disk. Už od novembra
Náš tip
WhatsApp prinesie šikovnú funkciu z Facebook Messengera
7.10.2018
Zdroj: Android Authority

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+