MojAndroid

Facebook rozširuje podporu pre funkciu príbehov na ďalšiu zo svojich služieb. Tentokrát sa z nej môžu tešiť používatelia WhatsAppu, ktorý tzv. Stories dostali spomedzi všetkých ako poslední – tu nesie názov WhatsApp Status. Facebook ich po prvýkrát sprístupnil na sociálnej sieti Instagram, neskôr na Facebook Messengeri a v niektorých regiónoch dokonca aj v samotnej aplikácii Facebook.

Príbehy sú už pomerne známe a pozná ich väčšina používateľov sociálnych sietí Facebook a Instagram. Ako už ale vieme, Facebook s nápadom príbehov neprišiel sám od seba. Namiesto toho ich okopíroval od Snapchatu. Aj tu teda môžete, podobne ako aj v príbehoch na Instagrame, pridávať do videí či fotografií vlastný text, grafiku, kresby, či iné efekty. Po publikovaní má príbeh životnosť 24 hodín, po ktorých uplynutí sa automaticky zmaže.

WhatsApp označuje pridanie príbehov ako darček k jeho 8. narodeninám. My však vieme, že je to aj jeden z ďalších úderov proti Snapchatu, proti ktorému po neúspešnej akvizícii začal Facebook aktívne bojovať. A ako vieme, tak aj úspešne. Facebooku sa totižto len na Instagrame podarilo v priebehu 4 mesiacov presvedčiť viac ako 150 miliónov ľudí k tomu, aby používalo príbehy. To je približne rovnako veľa ako v prípade celej používateľskej základne Snapchatu.

Aktualizácia zatiaľ do obchodu Play nedorazila a bude treba na ňu pravdepodobne ešte nejaký čas vyčkať. Veríme však, že nebude dlho trvať a WhatsApp funkciu sprístupní pre všetkých.

Zdroj: theverge

 

20.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+