MojAndroid

Nedávno americký gigant Facebook oznámil, že pokiaľ používatelia četovacej aplikácie WhatsApp budú chcieť platformu aj naďalej používať, budú musieť súhlasiť s novými podmienkami. Tie zahŕňajú nové veci ohľadom súkromia. Niektoré údaje totiž budú zdieľané so samotným Facebookom. To sa nemusí niekomu páčiť a preto si mnohí hľadajú rôzne alternatívne riešenia pre rýchle odosielanie správ s rodinou a priateľmi. Nová implementácia však pomôže k zlepšeniu pocitu zo zabezpečenia.

Náš tip
Četovacie aplikácie zbierajú množstvo údajov. Ktorá najviac a ktorá najmenej?

Prihlásenie do webovej alebo desktopovej aplikácie WhatsApp bude potrebné biometricky overiť

Po dlhšej dobe tu máme k téme aplikácie WhatsApp aj správy pozitívnejšieho charakteru. Biometrická autentifikácia totiž prichádza do webovej a počítačovej verzie platformy. Ide vlastne o formu dvojfaktorového overenia. Skenovanie tváre, respektíve odtlačku prsta bude prebiehať na vašom smartfóne. A to celé kvôli tomu, aby bolo možné váš účet prepojiť s webovou, alebo desktopovou verziou appky.

whatsapp ikona

Potom, ako sa zistí, že ste to skutočne vy, na počítačovej obrazovke sa následne objaví QR kód. Nasnímaním tohto kódu spomínaným mobilným zariadením overíte, že ide skutočne o vás a o váš mobil. Následne budete prihlásení k vášmu WhatsApp účtu. Web PhoneArena tvrdí, že pridanie funkcie je dobré hlavne pre prípady, keď žijete v jednej domácnosti s viacerými spolubývajúcimi, respektíve sa v práci alebo na verejných počítačoch zvyknete do svojho WhatsApp účtu prihlasovať. Zminimalizovaná tak bude šanca, že sa niekto prihlási namiesto vás. Zvláštne nakoniec ale ostáva, že takéto overovanie nebude možné nijako vypnúť.

Biometrické údaje vraj nikam inam nepoputujú

WhatsApp bude jednoducho niektorý z biometrických údajov požadovať vždy, keď sa budete chcieť pripojiť z nového zariadenia či už prostredníctvom webu, alebo stiahnutej aplikácie. Facebook sa vyjadril aj k zbieraniu osobných údajov z tohto overovania. Vaša tvár či odtlačok prsta vraj nepôjdu nikam inam. Bude to iba vo veci vás a WhatsAppu. Kedy sa dočkáme implementácie tejto funkcie? Nuž, spoločnosť tvrdí, že sa tak má stať už do niekoľkých týždňov. Sme teda zvedaví, aké to koniec koncov bude v praxi.

Náš tip
WhatsApp predĺžil termín na súhlas s novými podmienkami. Reaguje na Signal?

28.1.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+