MojAndroid

Služba WhatsApp na sebe neustále poriadne maká, a tak po zdieľaní krátkych známych Stories prichádza aj ďalšia novinka. Cez WhatsApp síce môžete zdieľať polohu už dlhšiu dobu, no momentálne môžete svoju aktuálnu polohu zdieľať s rodinou alebo priateľmi v reálnom čase. Či už sa chystáte s niekým stretnúť, môžete s ním zdieľať priebeh svojej cesty. Svojim blízkym tak prípadne dáte najavo, že ste v bezpečí. Hodí sa to aj rodičom, ktorí môžu mať prehľad o tom, či sa ich dieťa dostalo bezpečno do a zo školy. Funkcia je šifrovaná počas celého spojenia a poskytuje možnosť ovládať, s kým sa podelíte o svoju aktuálnu polohu. Okrem toho, zadáte, ako dlho túto polohu chcete s osobou/osobami zdieľať.

Stačí si otvoriť chat s osobou, prípadne skupinou a pokliknutí na priloženie prílohy (ikony spinky) sa vá zobrazí možnosť Poloha. V nej je funkcia “Zdieľať aktuálnu polohu. Po kliknutí na túto možnosť si vyberiete, aký časový úsek budetee polohu zdiľať s danou osobou/skupinou ľudí. Potom už len jednoducho stlačíte “Odoslať” – a odvtedy sa váš pohyb ukazuje aj ostatným vybraným osobám. Na našej fotke vidíte, ako to v skutočnosti vyzerá.

Zdroj: WhatsApp blog

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+