MojAndroid

Bez ohľadu na to, aký nástroj na odosielanie správ používate, ste sa už zrejme niekedy stretli s myšlienkou zálohovať tieto informácie tak, aby ste ich mali vždy poruke. Nástrojov pre zálohovanie správ z rôznych zdrojov je nespočetné množstvo, no vždy poteší, keď samotný vývojár pridá túto funkcionalitu priamo do svojej aplikácie. Dôvod na radosť majú teraz užívatelia aplikácie WhatsApp, ktorí sa dočkajú funkcie zálohovania konverzácií na Google Drive, čo výrazne vylepší aktuálnu funkciu zálohovania v zariadení.

Zmienka o tejto funkcií sa objavila už v minulosti, no dočkali sme sa jej až teraz. Ani to nie je celkom pravda, keďže na novinku si väčšina užívateľov bude musieť ešte počkať. Keď ju ale obdržia, v nastaveniach aplikácie WhatsApp si budú môcť vybrať intervaly pravidelného zálohovania správ. K dispozícii budú denné, týždenné a mesačné zálohy a ak z nejakého dôvodu svoje správy zálohovať nechcete, budete si môcť zvoliť aj možnosť “nikdy”.

Samozrejme, pre fungovanie tejto novinky si budete musieť prepojiť váš účet na Google Drive s aplikáciou WhatsApp. Následne bude vytvorený priečinok so zálohami všetkých vašich konverzácií, vďaka čomu si budete môcť staré chaty stiahnuť aj do úplne nového telefónu bez akýchkoľvek problémov. Nová funkcia bude užívateľom sprístupňovaná v priebehu najbližších mesiacov. My sme ju zatiaľ ešte neobdržali, dá sa však stiahnuť a nainštalovať manuálne prostredníctvom APK.

—> Stiahni WhatsApp 2.12.303 so zálohovaním na Google Drive <—

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Google Drive via Android Community

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
8.10.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+