MojAndroid

Komunikačná aplikácia WhatsApp už dávno nemá na mobilných systémoch také dominantné postavenie ako v začiatkoch iOS platformy. Dôvodom je silnejúca konkurencia, ktorá často ponúka viac funkcií a aj bezpečnejšiu komunikáciu. Tvorcovia aplikácie, ktorých pred rokmi kúpila spoločnosť Facebook, tak musia častejšie prinášať nové funkcie a reagovať na požiadavky používateľov. Jednu takú požiadavku podľa serveru AndroidPolice v najnovšej aktualizácii WhatsAppu splnili.

Nechcené skupinové konverzácie sú minulosťou

Používatelia WhatsAppu sa už roky sťažovali, že si ich mohol hocikto svojvoľne pridať do skupinovej konverzácie. Často tak po spustení smartfónu museli čítať notifikácie na desiatky správ, ktoré ich nezaujímali. Po novej aktualizácii pribudnú nové voľby, ako to regulovať alebo úplne vypnúť. Stačí ísť do Nastavenia > Účet > Súkromie > Skupiny a povoliť jednu z troch nových možností. Do skupinovej konverzácie si vás bude tak môcť vybrať hocikto, len vaše vybrané kontakty alebo jednoducho nikto.

Náš tip
Dátové balíky operátorov: Všetko, čo potrebujete vedieť na jednom mieste

Konkurencia aj vlastnej stajne

WhatsApp v posledných rokoch nesúperi len s konkurenciou v podobe aplikácií iných spoločnosti ako Viber, Signal alebo Telegram. Konkurenciu jej robia aj aplikácie vlastnej materskej spoločnosti Facebook. Tá svoju sociálnu sieť rozšírila o populárny Messenger s prepojením na klasický Facebook účet. Navyše ďalšia sociálna služba Instagram, ktorá rovnako patrí internetovému gigantovi Facebook, nedávno uviedla komunikačnú aplikáciu Threads. Tá umožňuje užšiu komunikáciu s ľuďmi, ktorých na Instagrame sledujete.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
24.10.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

  • KalichVydra

    Vôbec mi neukazuje upozornenia. Všetko v nastavení povolené, ukáže novú správu až po otvorení aplikácie. ..

  • stanleyjr

    GB by AlexMods.com :)

+