MojAndroid

Sú to len dva týždne, čo najpoužívanejšia mobilná komunikačná aplikácia priniesla vo svojej aktualizácii zjednodušenie videohovorov až pre 4 osoby. Podľa portálu PhoneArena teraz prichádza ďalšia aktualizácia, ktorá zvyšuje počet zobrazených ľudí pri videohovore na 8.

Pokiaľ sa videohovoru zúčastňuje viac ako 8 ľudí, tak sa u zvyšných osôb prenáša len zvuk. Samozrejme si môžete vybrať, u ktorých osôb sa má zobrazovať aj obraz. Konkurencia je v tejto funkcii ale stále ďalej. Napríklad Google Meet nedávno pridal podporu zobrazenia pri videohovoroch až pre 16 ľudí. Je to reakcia na zvýšený záujem o videokonferencie počas epidémie koronavírusu.

Pôvodný článok 14.apríl 2020

WhatsApp je momentálne bezkonkurenčne najpoužívanejšou mobilnou aplikáciou na priamu komunikáciu. Veľký podiel na tom má spoločnosť Facebook, ktorá ju vlastní a integrovala ju do svojho ekosystému. Z pohľadu funkcií a zabezpečenia ale WhatsApp nebýva hodnotený ako najlepší. Preto sa ho Facebook snaží neustále inovovať. Pred dvoma rokmi napríklad pridal podporu pre skupinové videohovory. Nová aktualizácia ich podľa portálu 91mobiles značne zjednodušuje.

WhatsApp videohovory

Len pre skupinu maximálne štyroch ľudí

Doteraz bolo možné spustiť v skupinový hovor tak, že používateľ manuálne vybral v skupine maximálne troch ľudí. Najprv nadviazal videohovor s jedným človekom a následne prizval ďalších. A to aj v prípade, že skupina mala len štyroch alebo menej členov. Aplikácia teraz ponúka dve nové ikony, cez ktoré ide v takto malej skupine spustiť skupinové videohovory rovno z hlavnej obrazovky komunikácie.

WhatsApp skupinové videohovory

Zobrazia sa v pravom hornom rohu po vytvorení skupiny, ktorá bude mať štyri a menej členov. Pokiaľ to ich bude viac, tak sa nezobrazí a vyberať ľudí do skupinového videohovoru budete musieť opäť ručne. Majitelia smartfónov so systémom iOS majú novú funkciu dostupnú od WhatsAppu verzie 2.20.40. V prípade systému Android je uvoľňovaná používateľom postupne vo fázach.

Aká je alternatíva pre skupinové video hovory?

Aplikácia WhatsApp a jej systém videohovor samozrejme nemusí sadnúť každému. V tomto prípade je obchod Google Play plný alternatívnych aplikácií. Priekopníkom v poskytovaní videohovorov je jednoznačne Skype od spoločnosti Microsoft. Pokiaľ niekto uprednostňuje riešenie priamo pre systém Android, tak môže siahnuť po Google Duo. Väčšina používateľov ale uteká od WhatsAppu k populárnemu Viberu.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger
Developer: WhatsApp LLC
Price: Free
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
Náš tip
Konšpirácia o 5G sieti šíriacej koronavírus má ďalšie obete

Nová služba: nákupný poradca

Videli ste už našu novú rubriku Nákupný poradca? Máme tam kopu článkov a výberov rozličných zariadení. Objavíte tam napríklad najlepšie Android TV boxy, s ktorými bude každá telka smart či najlepšie tablety podľa jednotlivých uhlopriečok.

 

14.4.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+