MojAndroid

Tvorba webstránok už dnes nie je o tom, kto koľko vie a aký programovací jazyk ovláda. Zadarmo je dostupných hneď niekoľko pokročilých programov na tvorbu webu a najnovšie sa táto činnosť dá vykonávať aj v mobile. Poslúži vám na to aplikácia Webmaker od Mozilla tímu, ktorý prináša toto riešenie ako doplnok plnohodnotnej webstránky Webmaker.

Priamo v Android aplikácii Webmaker si môžete vytvoriť jednoduchý web pozostávajúci z viacerých stránok. Upozorňujeme však, že nejde o plnohodnotný web, ktorý si môžete umiestniť na nejakú URL adresu, ale skôr o akýsi osobný blog, ktorý môžu nájsť ďalší používatelia aplikácie Webmaker. Prostredie pre úpravy je naozaj jednoduché a umožňuje vám vkladať a upravovať obrázky, text či funkčné tlačidlá pre pohyb na webstránke. Môžete si takto vytvoriť napríklad jednoduchú fotoknihu, stránku s článkami alebo iný typ jednoduchého blogu. Aplikácia je zatiaľ iba v beta fáze, a tak časom určite pribudnú aj ďalšie možnosti.

Okrem toho môžete v aplikácii čerpať inšpiráciu z iných blogov a prezerať si výtvory ďalších používateľov. S rovnakým účtom sa môžete prihlásiť aj na webstránku Webmaker, kde si môžete vytvoriť už plnohodnotnejšiu webstránku, aj reprezentatívneho charakteru. Všetko funguje na bezplatnej báze, takže by ste nemali platiť za žiadne z funkcií. Aplikáciu si môžete stiahnuť pomocou odkazu nižšie.

17.6.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+