MojAndroid

Konferencia WebExpo prinesie v septembri do Prahy spolu až 70 rečníkov, ktorí sa budú zaoberať témami pre vývojárov, dizajnérov, IT manažerov, marketérov a startupistov. WebExpo zverejnilo kompletný program tento rok už dvanásteho ročníka najväčšej a najdlhšie fungujúcej českej technologickej konferencie s kapacitou 2000 návštevníkov, ktorá sa uskutoční v pražskej Lucerne od 20. – 22. septembra.

Pavel Sich a príbeh vývoja unikátnych smart hodiniek Sequent

Na WebExpe vystúpi tiež softvérový architekt Pavel Sich, ktorý sa bude venovať príbehu a vývoju samonabíjacích smart hodiniek od Sequentu. Predstaví zásadné momenty a technologické výzvy, na ktoré behom vývoja narazili pri projekte, ktorý dokázal získať 1 200 000 dolárov crowdfundingom na Kickstarteri.

Pavel je tiež zodpovedný za vývoj v Moovshacku, ktorého mobilná aplikácia uľahčuje predaj, prenájom či kúpu nehnuteľností cez mobilný telefón, a to vrátane finančných riešení. Zaoberá sa tiež implementáciou systémov od real-time aplikácií pre obchodovanie s akciami, cez SWIFT správy až po online bankové riešenie v OISBITS, ktorý vlastní.

Luky Primadani a Matteo Maronati a ich riešenie moderného mobilného webu

Luky Primadani a Matteo Maronati z FlixBusu na WebExpu porozprávajú o zmenách potrieb užívateľov mobilného webu. Okrem pochopenia potrieb používateľov a intuitívneho UX je tiež potrebné využiť sadu moderných technologických nástrojov, vďaka ktorým budú užívateľské rozhrania mobilného webu fungovať bez zbytočného trenia a budú udržateľné a rozšíriteľné. Svoje poznatky priblížia na príklade redizajnu mobilného webu FlixBusu.

 

Luky má za sebou viac ako 9 rokov praxe ako vizuálna dizajnérka v rôznych odvetviach. Pracovala pre niekoľko technologických startupov. Teraz sa venuje dizajnu UX a užívateľským výskumom práve vo FlixBuse. Matteo sa venuje produktovému a komunikačnému dizajnu. Vo FlixBuse pôsobí ako hlavný správca webového štýlu a zaisťuje migráciu k udržateľnému webovému ekosystému.

Milan Chiang – kráľovná mobilného marketingu

Jedna z najprominentnejších žien ázijskej technologickej scény Milan Chiang, prezývaná tiež „kráľovná mobilného marketingu“, vo svojom odbore zbiera skúsenosti už viac ako 20 rokov.

V roku 2011 založila VeryStar poskytujúci inovatívne mobilné marketingové riešenie viac než 40 tisícom firiem a stojí za propagačnou platformou podporujúcou vyše 200 miliónov fanúšikov. Medzi klientov VeryStar patria najväčšie globálne značky ako napríklad Uniqlo, Pizza Hut, KFC či Starbucks.

Program nabitý jedinečnými témami, svetovými osobnosťami a inšpiratívnymi príbehmi

Okrem spomenutých rečníkov sa návštevníci WebExpa môžu tešiť na ďalšie desiatky osobností, ktoré sa prídu podeliť o svoje inšpiratívne príbehy, skúsenosti a úspechy. Pozrite si kompletný program WebExpo 2019 v Prahe.

27.6.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+