MojAndroid

Konferencia WebExpo prinesie v septembri do Prahy 70 rečníkov, ktorí sa budú zaoberať témami pre vývojárov, dizajnérov, IT manažérov, marketérov a startupistov. Jednou z tém budú reklamné technológie a podnikanie v Číne. Prehovorí aj Bessie Lee, ktorá v Číne viedla pobočku WPP s miliardovým obratom. Predstaví sa tiež zdravotnícky chatbot, ktorý môže v budúcnosti sprostredkovať dostupnú starostlivosť po celom svete. WebExpo je najväčšia a najdlhšie fungujúca česká technologická konferencia, tento rok sa koná už dvanástykrát.

“Program WebExpa každý rok ukazuje globálne trendy v softvéri a technologiách, tento rok preto hovoríme o rozvoji umelej inteligencie v Číne alebo budúcnosti zdravotníctva. WebExpo je však zároveň najväčším stretnutím českej internetovej komunity. Čo sa deje mimo prednáškovej sály, je takisto dôležité, ako samotný obsah,” hovorí riaditeľka WebExpa Šárka Štrossová.

O Číne a o tom, ako tam funguje marketing a ako využívanie AI mení reklamu bude rozprávať Bessie Lee. Tá ako CEO čínskej pobočky WPP, najväčšej reklamnej firmy na svete, zodpovedala za 14 000 zamestnancov a ročný obrat vo výške jednej miliardy dolárov. Z Číny dorazí tiež “kráľovná mobilných aplikácií” Milan Chiang, zakladateľka a CEO Verystar, poskytovateľa WeChat Pay a Alipay, ktorý dodáva riešenia pre mobilný marketing viac než 40 000 obchodom ako je KFC, L´OREAL alebo Pizza Hut.

O celosvetovú dostupnosť zdravotnej starostlivosti sa snaží Anna Zawilska, vedúci výskumu v Babylon Health. Okrem iného, priblíži vývoj zdravotníckeho chatbota, ktorý dokáže kedykoľvek poradiť pri zdravotných problémoch, či spojiť so skutočným lekárom. O budúcnosti zdravotnej starostlivosti bude hovoriť aj dizajnér Tim Caynes. Ten sa zaoberá návrhom systémov pre chirurgov, aby sa im lepšie pracovalo s novými technológiami na operačnej sále. Ich prednášky sú zaujímavé nielen pre záujemcov o medtech, ale tiež pre tých, ktorí chcú svoje produkty zlepšovať prostredníctvom UX alebo využitím umelej inteligencie.

WebExpo má aj svoje české zastúpenie. Na konferencii vystúpi s príspevkom o budovaní digitálnej spoločnosti Jakub Nešetřil, zakladateľ českého startupu Apiary, ktorý odkúpil za miliardu českých korún softvérový gigant Oracle, a ktorý prednedávnom spustil iniciatívu Česko.digital. Po rokoch sa na pódium WebExpa vracia aj ikona českej programátorskej scény, zakladateľ Nette David Grudl.

Dvanásty ročník WebExpa s kapacitou 2000 návštevníkov sa uskutoční v pražskej Lucerne od 20. do 22. septembra 2019. Lístky a program nájdete na webe konferencie WebExpo.

12.6.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+