MojAndroid

Na aké novinky v IT sa môžete tešiť v novom roku? Rok 2015 začne revolučne. Hneď v januári sa spustí prvý online videokurz programovania na Slovensku. Projekt Webrebel z dielne školy programovania Learn2Code prinesie kurzy webdesignu špičkovej kvality v slovenskom jazyku. Ide o unikátny projekt, ktorý nemá na Slovensku, ani v Čechách obdobu. My budeme samozrejme pritom.

Za projektom stoja profesionálni programátori a web developeri zo školy programovania Learn2Code, ktorí svoje skúsenosti získané v praxi premietli do stovky inštruktážnych videí.  Zrozumiteľne, s humorom a animáciami učia krok za krokom tvoriť dizajn webových stránok. „Nielen na Slovensku, ale ani v Českej republike zatiaľ podľa našich informácií neexistuje on-line kurz webdizajnu v takom rozsahu a kvalite spracovania, ktorý je navyše v slovenskom jazyku,“ objasňuje jedinečnosť projektu Radovan Debnár, spoluzakladateľ školy programovania Learn2Code.

Kurz obsahuje 20 hodín videotutoriálov a množstvo príkladov, pomocou ktorých sa študenti naučia HTML, CSS, responzívny web, JavaScript a jQuery. Sprievodcom kurzu je obľúbený webdizajnérsky guru Roman Hraška, známy pod prezývkou Yablko. „Počas kurzu bude fungovať diskusné fórum, kde zodpoviem všetky otázky, zadám dobrovoľné domáce úlohy. Ak bude treba niečo dovysvetliť, budem vyrábať ďalšie videá, písať články a poskytovať podporu,“ prízvukuje hlas a tvár kurzov v rámci projektu Webrebel Yablko.

On-line kurzy projektu Webrebel sú prispôsobené aj zamestnaným ľuďom a študentom vysokých škôl a umožňujú im učiť sa vlastným tempom, kde všetky videá a študijné materiály sú prístupné vo webovej aplikácii. Celý kurz sa pri intenzívnom prístupe dá zvládnuť aj za jeden mesiac. Záujemcovia si môžu vybrať z troch úrovní kurzu REBELÍK, REBEL a REVOLUCIONÁR podľa toho, či im stačia základné vedomosti, alebo požadujú celý rozsah aj s individuálnou podporou. Zdarma môžete vyskúšať už spomínaný základný kurz REBELÍK.

Programovanie sa stáva rovnakým štandardom pre uplatnenie sa v živote ako je znalosť cudzích jazykov. Ide o nový druh kreatívnej a praktickej gramotnosti, ktorú zvládne takmer každý. Dokáže nám dať slobodu pri tvorbe vlastných projektov, rozšíriť svoje pracovné uplatnenie a pracovať kreatívne. „Až 30 – 40 % absolventov našich kurzov pracuje ďalej v oblasti IT,“ povedal Debnár z Learn2Code. Stačí sa nakopnúť a začať tvoriť weby s Webrebelom.

18.12.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+