MojAndroid

Z Obchodu Play zmizla ďalšia fantastická aplikácia. Weather Timeline, resp. v slovenskej verzii obchodu Počasie na časovej osi, už v Obchode Play nenájdete. Aplikácia, ktorá sa na predpoveď počasia pozerala z trochu iného uhla pohľadu, tak už nie je k dispozícii pre nových používateľov.

Nerentabilný obchodný model

Podľa vývojára aplikácie Sama Rustona je dôvodom zrušenia aplikácie cena za prístup k API, ktoré musí vývojár platiť pre sprístupnenie funkcií predpovede počasia. Zároveň aplikácia zaznamenala nižšie predaje v poslednej dobe a už iba samotná údržba aplikácie jednoducho nebola pre vývojára dostatočne rentabilná.

Aplikácia pritom ponúkala fantastické funkcie za nízky jednorázový poplatok. Predpoveď počasia bola rozložená na prehľadnej časovej osi vo vkusnom Material dizajne. Predpoveď počasia bolo možné zobraziť aj v permanentnom upozornení v lište s notifikáciami. Vďaka kombinácii skvelej predpovede, množstva praktických funkcií a krásneho dizajnu bol Weather Timeline našou najobľúbenejšou aplikáciou s počasím v posledných rokoch.

Aspoň malé vykúpenie pre súčasných používateľov

Jedinou útechou nám ostáva, že súčasní používatelia aplikácie k nej prístup nestratia, dokonca ani na nových zariadeniach. Stále bude možné nájsť aplikáciu vo vašej knižnici a odtiaľ ju nainštalovať. Vývojár dokonca prisľúbil, že aplikáciu bude udržiavať pri živote aj tým, že k nej bude vydávať aktualizácie pre nové verzie systému, aby bola zabezpečená ďalšia kompatibilita.

Vývojár ešte dodal, že pre fungovanie aplikácie by mohla pomôcť zmena monetizačného modelu. Avšak kvôli očakávanej nevôli fanúšikov sa rozhodol, že najlepšie bude s aplikáciou úplne skoncovať. Je to však veľká škoda, Weather Timeline bola skutočne jedinečná aplikácia s počasím a nájsť za ňu náhradu nebude ľahké. Akú aplikáciu na predpoveď používate vy? Dajte nám vedieť v diskusii pod článkom :-)

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: 1,29 €
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: 1,29 €
18.9.2018
Zdroj: Android Police

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+