MojAndroid

Sťahovanie aplikácií a doplnkov pre smart hodinky so systémom Wear OS bude po novom o trochu jednoduchšie. Spoločnosť Google prostredníctvom oficiálneho blogu oznámila viacero zmien pre obchod Google Play, ktoré zavádza práve za týmto účelom.

Nové kategórie a vzdialená inštalácia aplikácií

V základe ide o to, že digitálny obsah pre operačný systém Wear OS bude možné vyhľadať a nainštalovať aj zo smartfónu. V ponuke obchodu Google Play pribudla podpora nových výrazov “Watch” alebo “Watch faces”, pomocou ktorých je možné efektívnejším spôsobom vyhľadať aplikácie určené pre smart hodinky.

K tomu majú pribudnúť aj samostatné kategórie “Wear OS” a “Watch Faces for Wear OS”, v ktorých budú združené najpopulárnejšie aplikácie a doplnky pre smart hodinky s Wear OS. Tento obsahu bude navyše možné na hodinky nainštalovať aj zo smartfónu.

Funguje to bude tak, že po stlačení na tlačidlo “Install” sa daná aplikácia či doplnok začnú inštalovať do spárovaného zariadenia s Wear OS. Podporované zariadenia budú zobrazené pod tlačidlom na spustenie inštalácie.

Vylepšujú aj obchod na hodinkách

Google hlási, že úpravami prechádza aj obchod Google Play určený priamo pre smart hodinky so systémom Wear OS. Aplikácia sa dočká vizuálnej úpravy v súlade s dizajnom Material You, ktorý by okrem iného mal zjednodušiť ovládanie cez ciferník.

Vylepšené má byť aj zobrazovanie informácií o nákupoch v aplikáciách, kedy sa webová stránka s podrobnosťami otvorí na smartfóne alebo priamo v prehliadači. Novinky sa do obchodu Google Play Store dostanú v najbližších týždňoch.

Náš tip
V Google Play prebieha akcia, niektoré platené aplikácie a hry sú teraz zadarmo
20.7.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+