MojAndroid

Platforma Wear OS získala nedávno vydaním verzie 3.0 druhý dych a spoločnosť Google sa snaží napravovať chyby predošlých verzií. A teraz konečne pridáva funkciu, ktorú si pýtala časť ľavákov vlastniacich smart hodinky s týmto systémom. Informáciu priniesol portál Gizmodo.

Ignorovanie ľavákov stálo Google stratu časti používateľov Wear OS

Spoločnosť Google je konečne otvorená riešeniu problémov, na ktoré sa jej používatelia sťažovali už roky. Člen tímu Google tento týždeň potvrdil aktualizáciu Wear OS, ktorá vám umožní používať vaše inteligentné hodinky obrátene alebo otočené o 180 stupňov. To je samozrejme užitočné najmä pre ľavákov, ktorí zvyčajne nosia hodinky na pravej ruke s tlačidlami smerujúcimi k telu. Kvôli tomu sú v nedostupnej a potenciálne nepohodlnej polohe.

Ľaváci preto museli dlhé roky používať aplikácie tretích strán, ktoré boli určené na vyriešenie tohto problému. Prvá sťažnosť na tento problém bola podaná v apríli 2018 a spoločnosť Google roky na požiadavku triviálnej opravy tejto chyby vôbec nereagovala. Niektorí z týchto zákazníkov kvôli tomu prešli na konkurenčné systémy a tvrdili, že si určite nekúpia zariadenie s Wear OS, kým sa problém nevyrieši.

Foto: middleeast.in-24.com

Novinka bohužiaľ nepríde na staršie zariadenia

Bohužiaľ vlastníkov starších smart hodiniek s Wear OS asi nepoteší informácia, že táto funkcia bude dostupná len na nových zariadeniach. Nebude tak vydaná ako oprava pre existujúce hodinky. Pritom by túto jednoduchú funkcia bolo možné implementovať aj na starších zariadeniach prostredníctvom malej aktualizácie.

Pre spoločnosť Google je pravdepodobne podiel starších smart hodiniek s Wear OS na trhu tak nezanedbateľný, že sa chce sa sústrediť na nové zariadenia s Wear OS 3.0. Od novej verzie systému si sľubuje lepšiu konkurencieschopnosť na trhu, ktorý ovládajú hodinky Apple Watch. Práve tieto hodinky pridali podporu pre ľavákov už v roku 2015.

Náš tip
Samsung vydáva Android 12 na modely Galaxy S10 a Note 10+
14.1.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+