MojAndroid

Zatiaľ čo predaje Apple Watch sa za minulý rok boli vyššie ako 18 miliónov kusov, čo je viac než sa predalo všetkých švajčiarskych hodiniek, predaje hodiniek na platforme Android Wear tvoria len zlomok tohto počtu. A to napriek tomu, že ich ponúkajú viacerí výrobcovia, majú rovnakú funkčnú výbavu aj výdrž a často vďaka okrúhlym OLED displejom aj elegantnejší dizajn. Možno aj v reakcii na to Google včera oficiálne premenoval svoj doterajší operačný systém pre inteligentné hodinky Android Wear na Wear OS. S pôvodným názvom fungoval už od roku 2014, kedy tento operačný systém po prvýkrát predstavil.

Náš tip
Každé druhé smart hodinky sú Apple Watch. Kde je Android Wear? | TÉMA

Novinku sa rozhodol Google oznámiť krátko pred veľtrhom Baselworld, najväčším veľtrhom hodinárskeho priemyslu, ktorý sa bude konať budúci týždeň v meste Bazilej vo Švajčiarsku. Je pravdepodobné, že o týždeň dôjde k predstaveniu nových inteligentných hodiniek na platforme od Googlu, ktoré by mohli posunúť spoločnosť v predajných číslách bližšie konkurenčnému Apple.

16.3.2018
Zdroj: GSMarena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+