MojAndroid

Navigačný softvér pre mobilné telefóny Waze vyvinutý skupinou Waze Mobile poskytovaný zadarmo za podmienok licencií GPL (General Public License) si za posledných 5 rokov získal vo svete obrovskú obľubu. Tvorcami je predstavovaný ako „GPS navigačný softvér s prvkami sociálnej siete a počítačovej hry“. Základnou odlišnosťou od komerčných produktov je tvorba mapových podkladov samotnými používateľmi. V roku 2013 bol dokonca kúpený gigantom Google, čo pomohlo jeho ešte väčšiemu rozšíreniu. A práve tento táto hlasová navigácia si nedávno odniesla kritiku v americkej televíznej reportáži.

Náš tip
Waze: Ako využiť naplno sociálnu navigáciu s mapami? | TIPY A TRIKY

Waze podobne ako navigačné aplikácie sa logický snaží naplánovať používateľovi idúcemu autom čo najkratšiu cestu. Niekedy to môže byť aj kontraproduktívne. To je prípad známej ulice v Los Angeles, ktorou posiela vodičov Waze a pravdepodobnejšie aj iné navigácie. Ulica sa nazýva Baxter street a je známa svojim 30 stupňovým sklonom podobným uliciam v San Franciscu. Vďaka navigácii sa v tejto ulici tvoria pomalé fronty a bohužiaľ veľa vodičov toto pomalé stúpanie do kopca nezvládne. V dôsledku toho dochádza ku kolíziám medzi autami a aj s okolím. Vrcholom ulice je dokonca križovatka, kde sa cesty pretínajú v ostrom uhle a dlhé vozidlá ako autobusy alebo nákladné auta tam často končia zakliesnené. Na začiatku ulice už ale pred časom dali tabuľu Len pre rezidentov. A čo vy? Používate navigáciu Waze a ak áno,  ako ste s ňou spokojní?

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

9.4.2018
Zdroj: PhoneArena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+