MojAndroid

Každý z vodičov už zrejme zažil situáciu na križovatke, z ktorej nemal práve najlepší pocit. Dôvody na stres a nadávky za volantom sa zároveň úmerne vystupňujú vtedy, keď šoférujeme v neznámom meste a dorazíme ku krkolomnej križovatke počas dopravnej špičky. No a práve s tým sa chystá zatočiť nový update od Waze. Nová funkcionalita vás môže navigovať tak, aby ste sa vyhli práve krízovým situáciám na križovatkách, v priebehu zápchy. Navigácia bude vtedy hľadať alternatívnu trasu, ktorá vás povedie mimo spomínaných situácií. Samozrejme, že to vo väčšine prípadov znamená dlhšiu trasu, no Waze vraví, že funkcionalita je na to svojsky pripravená. Bola vytvorená tak, aby maximálne vyhovela určenému času príchodu a zároveň ponúkla minimum obmedzení, ktoré nová trasa ponúkne.

Náš tip
Waze po novom upozorňuje na prekročenie maximálnej povolenej rýchlosti

Nov “fičúra Ťažké križovatky” má po update prísť automaticky ako predvolená, no v nastaveniach sa bude dať vypnúť. Treba ešte dodať, že tejto zmeny sa zatiaľ dočkajú len vodiči v Los Angeles a časom sa má dostaviť aj do New Orealnsu. O našich končinách zatiaľ zmienka nebola. Aký však máte z novinky nej pocit? Využili by ste ju?

Zdroj: androidauthority.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+