MojAndroid

Internetový gigant Google kúpil službu Waze ešte v roku 2013. Nebol to vôbec nečakaný krok, keďže popularita služby Waze medzi užívateľmi stále rástla a spolu s ňou aj samotná užívateľská základňa. Pre gigantov ako Google sú takéto služby cenným zdrojom informácií o užívateľoch a okrem toho Waze bola už aj v tom čase služba, ktorá mala veľmi perspektívnu budúcnosť. Od toho momentu Google s aplikáciou Waze veľa nepodnikol, no zakomponoval niektoré jej schopnosti aj do svojich Google máp.

Teraz sa ale aplikácia Waze stáva oficiálnou súčasťou balíčka mobilných služieb od Google. Čo to v preklade znamená? Iba to, že výrobcovia zariadení a mobilní operátori si môžu vybrať Waze ako jednu z voliteľných aplikácií od Google, ktoré môžu predinštalovať na svoje nové zariadenia. V praxi to teda môže znamenať, že Waze sa dostane na obrovské množstvo nových zariadení. Nevýhoda navigácie síce spočíva v tom, že pre fungovanie potrebuje pripojenie k internetu, no ak si bežní užívatelia nájdu v telefóne predinštalovanú navigáciu od výrobcu, je možné, že potom nesiahnu po niektorom z alternatívnych riešení v obchode Play.

waze

Musíme sa priznať, že aj my patríme medzi fanúšikov služby Waze. Na druhej strane sme ale od Google čakali za to obdobie, odkedy službu vlastní, trochu viac. Waze je skvelá služba, má veľa aktívnych užívateľov a ak by sa Google rozhodol ju zlepšiť, určite by to privítali mnohí fanúšikovia. Tento krok je však iba snahou dostať aplikáciu medzi väčšie množstvo užívateľov, čo aktuálnym majiteľom aplikácie neprinesie žiadne okamžité výhody s výnimkou väčšieho množstva hlásení a informácií v aplikácii. Ktovie, možno práve toto je cieľom Google, no aj samotná aplikácia by mohla byť povýšená na úplne inú úroveň, keby sa na ňu pozrú inžinieri Google. Ostáva nám iba dúfať, že sa v budúcnosti dočkáme aj toho.

Zdroj: PC World, TechCrunch via Android Authority

5.3.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+