MojAndroid

Waze nie je len obyčajná navigácia. Je akousi sociálnou sieťou. Máte v nej prehľad o situácii pred sebou, nebezpečenstvách na ceste či aktuálnych zápchach a zdržaniach. Používatelia môžu medzi sebou komunikovať, upozorňovať na nebezpečenstvo a podobne. Hlavne vďaka tomuto si táto navigácia získala obrovskú popularituu po celom svete.

Vylepšenia a novinky

Vývojári stále pracujú na rôznych vylepšeniach a novinkách, ktoré by mohli používateľom ešte viac uľahčiť cesty. Nedávno bola pridaná možnosť nastavenia diaľničných známok, podľa ktorých vás následne Waze naviguje. Ak teda nemáte zakúpenú diaľničnú známku nejakej krajiny, jednoducho sa jej vyhne.

Obľúbenou novinkou je aj nový strojový hlas, ktorého meno si vybrali Slováci. Je ním Gertrúda. Tá dokáže pri navigovaní prečítať názvy ulíc, odbočky a podobne. Teraz ale Waze prichádza s ďalšou zaujímavou novinkou. Slováci si na ňu budú musieť počkať, testovanie zatiaľ prebieha v niektorých oblastiach USA a Kanady. Neskôr by sa mala dostať aj do Európy.

Výšku poplatku zistíte skôr, ako vyrazíte

O čo vlastne ide? Ak budete počas vašej cesty prechádzať spoplatnenými úsekmi ciest, Waze vám už dopredu povie, koľko približne zaplatíte. Hodiť sa to môže napríklad na cestách v Chorvátsku či iných krajinách, ktoré nemajú zavedené celoplošné mýto (ako napríklad na Slovensku).

Aplikácia bude poznať tarifu za kilometer cesty a veľmi jednoducho dokáže vypočítať, koľko zaplatíte za počet kilometrov, ktorý strávite na spoplatnenom úseku. Výsledná suma sa môže samozrejme líšiť, no výrazný rozdiel to určite nebude. Môžete sa tak lepšie pripraviť na platbu, budete vedieť, akú sumu môžete očakávať.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Náš tip
Google Asistent už funguje aj v navigácii Waze pre Android

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+