MojAndroid
Sociálne zameraná navigácia Waze začala na Slovensku získavať informácie o doprave priamo z Google máp. Ide o funkciu, ktorá je dostupná vďaka akvizícii Waze-u samotným Googlom, no zároveň ide o úplnú novinku na našom území. Táto zmena umožní vodičom rýchlejšie získať informácie o dopravných obmedzeniach, kolónach, či prekážkach na ceste. Funguje to nasledovne:
  1. Waze servery neustále získavajú z Google Máp serverov aktuálne kolóny.
  2. Ak Waze na zistených úsekoch aktuálne nemá k dispozícii realtime dáta (t.j. cez daný úsek za posledné minúty neprešli žiadni vodiči s Waze), vloží informáciu o kolóne z Google Maps.
  3. Kolóna sa zobrazí farebným vyznačením úseku s rýchlosťou a ovplyvní aj výpočet trasy (t.j. ak existuje rýchlejšia cesta, Waze ju použije).
Za posledné týždne Waze eviduje až 70-percentný nárast počtu používateľov oproti rovnakému obdobiu minulého roka, pričom noví používatelia túto funkciu rozhodne pri cestovaní ocenia. Veríme, že sa komunitná navigácia bude i naďalej rozširovať o ďalšie zaujímavé funkcie a rozhodne sa tešíme na jej ďalšie vylepšenia a novinky.
3.10.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+