MojAndroid

Ministerstvo dopravy a výstavby sa stretlo so zástupcami populárnej navigácie Waze. Dohodli sa na spolupráci, ktorá spočíva vo výmene dáta medzi Waze-om a NSDI. Systém oDoprave.info už teraz čerpá niektoré dáta z Waze-u, no aj Waze má záujem o dáta, ktoré ponúka štát. Len ten totižto vie napríklad o tom, kde sa pohybujú vozidlá na správu ciest, odhŕňače snehu a podobne. Z tejto spolupráce by mali vzísť výhody na oboch stranách. Takto celú situáciu komentujú zástupcovia Waze Slovensko na svojej stránke na Facebooku:

O systéme Ministerstva dopravy a výstavby sme vám písali v samostatnom článku Štát vytvoril systém oDoprave.info. Stál 14,2 mil. EUR a jeho aplikácia je horšia ako bezplatný Waze a informovali sme vás aj o tom, že za jeho vývojom stojí firma spojená s viacerými štátnymi zákazkami. Sme však radi, že sa kompetentní zástupcovia štátu nehrajú na pštrosy, ktoré strkajú hlavy do piesku, ale zaujímajú sa aj o rozvoj systému, ktorý nemá od kritikov moc dobré hodnotenia. Uvidíme, ako sa spolupráca NSDI a Waze-u prejaví v najbližšom období.

Zdroj: Waze

18.1.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+