MojAndroid

Sociálna aplikácia Waze patrí medzi obľúbené aplikácie slovenských šoférov. Okrem toho, že ponúka možnosť bezplatnej navigácie, veľmi užitočnými sú aj informácie o obmedzeniach na cestách. Aplikácia už dávnejšie ponúka aj mnohé ďalšie funkcie, vďaka ktorým ju môžete mať neustále zapnutú v aute, aj keď poznáte cestu do cieľa. Vývojári teraz priniesli ďalšiu užitočnú novinku, ktorou sú špeciálne upozornenia pri cestovaní s dieťaťom.

Aplikácia vás po novom upozorní na to, aby ste nezabudli dieťa v aute. V poslednej dobe sa objavilo viac prípadov, kedy rodič zabudol dieťa v rozhorúčenom aute a to následne zomrelo. Podľa štatistík KidsandCars.com takto od roku 1990 zomrie až 29 detí ročne.

Nové upozornenie bude fungovať veľmi jednoducho – stačí ho aktivovať v nastaveniach aplikácie. Okrem toho je možné ešte zmeniť text upozornenia tak, ako uznáte za vhodné a špeciálne upozornenie si tak môžete trochu prispôsobiť, aby ste napríklad nezabudli v aute dôležitý nákup, domáce zvieratko alebo čokoľvek, čo potrebujete vykonať po ukončení cesty. Funkcia je ale zatiaľ dostupná iba v beta verzii aplikácie, no to by sa mohlo už čoskoro zmeniť.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Geektime via The Verge, Android Police

1.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+