MojAndroid

Navigačný softvér Waze je jedným z najinovatívnejších a zaslúžené najpopularnejších navigačných softvérov na trhu.Vďačí za to hlavne systému informácií o dopravných zápchach na základe online hlásení samotných používateľov aplikácie. Tento inovatívny systém ale občas narazí na svoje mantinely. Na jeden z nich teraz upozornil český web Technet Mladej Fronty. Podľa komunity českých používateľov Waze môže mať zapínanie aplikácie v autobusoch MHD negatívny vplyv na presnosť sprav o aktuálnej dopravnej situácií. Komunita na to upozorňuje na svojom facebookovom účte.

Náš tip
Bratislava má najhoršiu dopravu, vyplýva to zo štatistík Waze

Na fb byl nalezen příspěvek a screen, kdy si uživatel stěžuje na překročení rychlosti autobusu MHD.Prosím takto ne. Zapínání Waze v MHD může velmi ovlivňovat routing a za těch pár bodů to nestojí…. Děkujeme

Zveřejnil(a) Waze Česká republika dne Pondělí 30. červenec 2018

Aplikácia Waze funguje na princípe automatického monitorovania vašej jazdy autom. Ak často zastavujete a s vami na rovnakom úseku aj ďalší používatelia, tak to aplikácia detekuje ako dopravnú zápchu. V prípade, že je aplikácia viacerými ľudmi zapnutá v MHD, tak každé zastavenie autobusu je vyhodnotené podobne. Správca facebook stránky k tomu dodáva:

Pak se v Praze divíte, proč Waze kličkuje, když na hlavní není žádná kolona. A oni sedí tři s Waze v autobuse, který každých 500 metrů staví a vytváří kolony.

V minulosti sa už síce uvažovalo o tzv. autobusovom móde pre aplikáciu Waze, ale dodnes aplikácia nevie automatický detekovať jazdu autobusom. Pokiaľ teda patríte do komunity používateľov Waze, v autobuse by ste mali mať aplikáciu radšej vypnutú.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
3.8.2018
Zdroj: iDnes

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+