MojAndroid

Navigácia Waze sa v posledných rokoch stala veľmi obľúbenou. Môže za to fakt, že sa jedná o akúsi sociálnu sieť. Ľudia môžu medzi sebou komunikovať rôznymi spôsobmi, môžu nahlasovať prekážky na ceste, policajné hliadky či zverejňovať ceny nafty/benzínu na konkrétnych čerpacích staniciach.

Služba pre nepoučiteľných vodičov

Práve nahlasovanie dopravných situácií a hlavne policajných hliadok sa však nepáči polícii v New Yorku. Ľudia si podľa polície neuvedomujú, že policajné hliadky sú tam na to, aby náhodne kontrolovali okoloidúce vozidlá a tým skontrolovali náhodné nelegálne správanie. Ide napríklad o jazdu pod vplyvom alkoholu, nepoužívanie bezpečnostných prvkov, jazda vyššou rýchlosťou, ako je povolená a podobne. Tým, že používatelia navigácie Waze alebo Google Mapy tieto miesta policajných hliadok nahlásia, urobia službu práve týmto šoférom. Tí sa jednoducho hliadke vyhnú a nemusia sa obávať, že zistí napríklad požitie alkoholu pred jazdou.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

K problému sa vyjadrila aj spoločnosť Google

To isté platí aj v prípade nahlásenia rýchlostných radarov. Šoféri, ktorí bežne jazdia rýchlejšie, ako je povolené, jednoducho na týchto úsekoch spomalia a následne znovu jazdia nepovolenou rýchlosťou. Spoločnosť Google však tvrdí, že bezpečnosť na cestách je pri vývoji ich navigácií prvoradá. Verí, že informácie o rýchlostných radaroch nútia šoférov spomaliť a tým jazdiť bezpečnejšie. Aký je váš názor na tento problém?

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip
Google Mapy pre Android po novom zobrazia maximálnu povolenú rýchlosť

Náš tip
Ak používate navigáciu Waze, nezabudnite si pridať diaľničné známky | AKTUALIZOVANÉ

Náš tip
Nepoužívajte aplikáciu Waze v autobusoch a MHD, prosí komunita

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+