MojAndroid

Na konferencii Google I/O 2019 spoločnosť Google oznámila, že Google Asistent bude fungovať aj v obľúbenej navigácii Waze. Prešlo niekoľko týždňov a sľub sa stal realitou. Od dnes Waze oficiálne podporuje hlasového asistenta od Googlu.

Stačí Hey Google

Spustenie Google Asistenta môžete jednoducho vyvolať všetkým dobre známou frázou “Hey Google” alebo “OK Google”. K dispozícii je okrem štandardných povelov aj možnosť nahlasovania dopravných hliadok či nehôd. Všetko bez toho, aby ste sa museli dotknúť telefónu. Nad touto možnosťou sa už neraz zamýšľalo množstvo používateľov, teraz je to realita.

Držanie a ťukanie do smartfónu počas šoférovania nie je veľmi múdre. Ani v prípade, že nahlasujete nehodu alebo prekážku na ceste. Teraz to už urobíte jednoducho a bez toho, aby ste sa museli pozerať priamo na displej. Stačí povedať čo potrebujete a hotovo.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zatiaľ len v angličtine

Ako sme si už zvykli, Google Asistent nie je k dispozícii v slovenčine. Pozná však niekoľko ďalších svetových jazykov, no pre využívanie s aplikáciou Waze funguje zatiaľ len v angličtine. Majte na pamäti, že táto funkcionalita sa dostáva von postupne, takže je možné, že si ešte nejaký ten deň počkáme.

Náš tip
Waze už čoskoro získa podporu Google Asistenta | Google I/O 2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+