MojAndroid

Navigácia Waze patrí medzi najpopulárnejšie aj u nás. S rastúcimi balíčkami dát od operátorov je čoraz použiteľnejšia a praktickejšia. V kategórii informácií o doprave a nehodách patrí dlhodobo medzi najlepšie a tieto informácie budú teraz využívať európsky záchranári pri automobilových nehodách.

Náš tip
Android Auto by čoskoro mohlo dostať podporu pre Waze

Dva spôsoby pomoci

Waze sa spojil s Európskou asociáciou tiesňových liniek (EENA), aby mohol záchranárom poskytovať informácie v reálnom čase. Potenciálnej záchrane ľudských životov prispeje Waze dvojnásobne. V prvom rade budú tiesňoví operátori upozornení okamžite, ako používateľ aplikácie pridá nehodu.

Okrem toho ale aplikácia pomôže záchranárom doraziť na miesto nehody v čo najkratšom čase v prípade, že je potrebný ich zásah. Tiesňoví operátori sa potom môžu rozhodnúť zdieľať informácie o nehode s ostatnými používateľmi aplikácie Waze v okolí, vďaka čomu sa potenciálne môže zvýšiť plynulosť premávky na danom mieste.

Waze pomáha aj inde

Sociálna navigácia Waze pritom v minulosti predstavila už viacero podobných partnerstiev. Okrem iného aplikácia spolupracuje aj so slovenským projektom oDoprave.info, s ktorým si vymieňa dáta. Výsledkom toho je viac dôležitých informácií pre fanúšikov oboch aplikácií. Veríme, že aj nové partnerstvo s asociáciou EENA pomôže záchranným zložkám včas zakročiť pri dopravných nehodách, čo by sa potenciálne mohlo podpísať aj pod väčšie množstvo zachránených ľudských životov.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: EENA via endgadget

7.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+