MojAndroid

Komunitná navigácia Waze si získala obľubu svojím konceptom okamžitých aktualizácií dopravných situácií vďaka okamžitým upozorneniam samotných používateľov aplikácie. Aplikácia automaticky monitoruje pohyb jej používateľov a vďaka tomu má dokonalý prehľad o dopravných zápchach. Aj vďaka týmto funkciám bol tento navigačný softvér pred 5 rokmi kúpený americkým internetovým gigantom Google. Ten veľa funkcií z Waze preniesol aj do svojej Google navigácie, ale originálna aplikácia dokáže stále prichádzať s niečím novým. V prípade spoplatnených diaľničných úsekov umožňuje Waze, tak ako iné navigácie, vyhnúť sa im. Teraz prichádza s novinkou pridania diaľničných známok, ktoré majú zásadný vplyv na túto funkciu.

Doteraz bolo možné si zvoliť, či chcem využívať spoplatnené úseky bez ohľadu na štát. Čoskoro ale bude možnosť vybrať si jednotlivé krajiny (s elektronickými diaľničnými známkami alebo nálepkami), v ktorých máte zakúpenú známku a využívať spoplatnené cesty iba v týchto štátoch. Nakoľko doteraz fungujúci prepínač na vyhnutie sa spoplatneným úsekom čiastočne zmení svoju funkciu, je potrebné si nastaviť diaľničnú známku pre Slovensko, resp. pre Česko čo najskôr. Po úprave mapy totiž Waze nebude navigovať po našich spoplatnených cestách, ak nebudete mať pridanú známku.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Ako diaľničnú známku nastaviť a ktoré krajiny sú podporované? 

Funkcionalita je dostupná od Waze verzie 4.25 a známky si môžete pridať v Nastaveniach -> Poplatky a povolenia resp. Nastavenia -> Diaľničné známky a poplatky.

ČR vidí vybrané známky zo štátov: ČR, Slovensko, Maďarsko, Rakúsko, Slovinsko a Švajčiarsko.
SR vidí vybrané známky zo štátov: Slovensko, ČR, Maďarsko, Rakúsko, Slovinsko a Švajčiarsko.

Do projektu sa zapojili okrem horeuvedených štátov ešte Rumunsko, Bulharsko a Moldavsko. Konkrétny dátum zmeny bude závisieť od počtu ľudí, ktorí si pridajú svoju známku.

17.11.2018
Zdroj: Waze

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+