MojAndroid

Aktualizované 11.12.2018

Technické problémy nedovolia Waze-u dnes oficiálne spustiť funkciu diaľničných známok v navigácii. O spustení funkcie vás budeme informovať.

Navigácia Waze je pravdepodobne najlepšou navigáciou pre smartfóny. Výhodou sú vždy aktuálne informácie o doprave, promptné reagovanie na rôzne prekážky či zdržania, výborný výpočet alternatívnych trás a mnoho iného. Teraz do tejto navigácie prichádza novinka, o ktorej sme vás informovali nedávno. Môžete si jednoducho pridať diaľničné známky, ktoré máte zakúpené a na základe nich vás bude aplikácia navigovať.

Funguje to tak, že ak diaľničnú známku pre konkrétnu krajinu nemáte, automaticky vás Waze navedie na cesty, ktoré nie sú spoplatnené. jedná sa o výbornú pomôcku, no majte na pamäti, že ak chcete byť navigovaní aj po diaľniciach, musíte jednoducho diaľničnú známku pridať.

Na oficiálnej stránke Waze.sk sa objavila táto informácia:

“Nezabudnite, už od zajtra fungujú diaľničné známky a poplatky vo Waze. Ak si ich nenastavíte, že ich máte zakúpené, tak vás to bude navigovať mimo spoplatnených ciest.”

Ako na to

Pridať diaľničnú známku ktorejkoľvek krajiny je veľmi jednoduché a zaberie to len pár sekúnd. Waze vás automaticky na možnosť pridania upozorní a opýta sa vás či máte zakúpenú diaľničnú známku pre Slovensko. Stačí zaškrtnúť áno a hotovo. Pokiaľ chcete mať prehľad, pridať či odstrániť známky konkrétnych krajín, môžete tak urobiť v nastaveniach.

 1. Otvoríme nastavenia
 2. Vojdeme do “Poplatky a povolenia”
 3. Následne zo zoznamu vyberiete krajinu, ktorej diaľničnú známku máte zakúpenú
 4. Hotovo

Používate navigáciu Waze alebo dávate prednosť nejakej inej? Máte už pridané diaľničné známky? O svoje skúsenosti sa s nami môžete podeliť v komentároch pod článkom.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Náš tip
Waze prináša po Spotify integráciu s ďalšími hudobnými aplikáciami

11.12.2018
Zdroj: waze.sk

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Orol

  Tak toto je poriadna .ičovina!

  • Majo

   Nahodou to je super. Len otazka je ci je tam aj Chorvatsko.

   • mojandroidsk

    Vyzerá to tak, že Chorvátsko tam zatiaľ z nejakého dôvodu nie je. Aspoň my sme ho tam nenašli.

    • Matej Motus

     Uvažujte prosím. Samozrejme sú tam len známky štátov kde si kúpite na osobné auto známku za pevný poplatok (napr SK/CZ/AT/HU). Krajiny kde sú mýtnice a platíte za prejdený úsek sa tam nedajú nahodiť (napr: HR/IT/FR/ES) . (Skratky štátov som dal podľa iso-3166, nie podľa toho čo majú pridelené
     zozname poznávacích značiek motorových vozidiel)

     • Majo

      Ty skús porozmýšľať, tie známky tam nie sú pre parádu, ale aby sa mohla parciálne vyberať trasa. Ako by si chcel wazu určiť trasu napr. z BA do HR, keď je tam takýto systém a nedalo by sa určiť, či používať tú ktorú trasu?

     • Majo

      A koniec koncov minimálne Taliansko tam je…

 • Sue Barnes

  Je to možno super, ale mne to nefunguje. Zadám SK a CZ nálepku, vedie ma do Brna po diaľnici. Vypnem CZ, vedie ma po diaľnici. Vypnem spoplatnené cesty, vedie ma mimo diaľnice nezávisle od nálepiek… Alebo robím niečo zle?

  • Martin Sagan

   Majú tam nejaký bug, pracujú na tom … pozri Waze Slovensko na FB

   • Sue Barnes

    Už to fičí. Dik za upozornenie.

+