MojAndroid

Obľúbená sociálna navigácia Waze konečne prináša dlho očakávanú podporu pre systém Android Auto. Zatiaľ však iba v obmedzenom režime v rámci súkromného beta testovania. Aj tak ale ide o veľký krok vpred.

Náš tip
Android Auto: Infotainment systém budúcnosti | RECENZIA + NÁVOD

Dlho očakávaný príchod

O dostupnosti aplikácie Waze pre platformu Android Auto sa špekulovalo už dlhšie. Teraz si aplikáciu vo svojom aute môžu konečne vyskúšať aspoň tí používatelia, ktorí sú zapojení do beta testovania. Celý proces sprístupnenia podpory pre Android Auto je však o čosi zložitejší.

Aby ste mohli testovať Waze na platforme Android Auto, nestačí byť zapojení iba to testovania samotnej aplikácie. Musíte sa zapojiť do testovania špeciálnej verzie Android Auto a ešte k tomu musí byť vaša registrácia schválená službou Waze. Do testovania Beta verzie sa zapojíte prostredníctvom tohto odkazu. Následne ale musíte vyplniť špeciálny registračný formulár, ktorý nájdete na tomto odkaze.

Náš tip
Waze pridáva do aplikácie nahrávač hlasu. Umožní vytvoriť vlastné povely

Okrem toho je ale potrebné splniť aj rôzne ďalšie podmienky a detailne vyplniť informácie o vašom zariadení a vašom aute. Aj tak nie je isté, že bude vaša registrácia schválená. Aj my stále čakáme na potvrdenie registrácie, aby sme mohli Waze vyskúšať spolu so systémom Android Auto.

Čoskoro snáď aj v oficiálnej verzii

V tomto režime ponúka Waze značne obmedzené funkcie, čo je ale účelné. K dispozícii ale máte všetky základné funkcie, vrátane informácií o obmedzeniach premávky. Ak máte záujem aplikáciu testovať, ďalšie informácie nájdete tu. Ak sa vám podarí Waze spustiť v systéme Android Auto, dajte nám vedieť v diskusii pod článkom a podeľte sa o svoje dojmy. V opačnom prípade budeme musieť počkať, kým sa funkcia dostane aj do štandardnej verzie aplikácie.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Android Police. titulná fotka: Wired

7.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+