MojAndroid

Už začiatkom júna sme vás informovali, že obľúbená sociálna navigácia Waze prinesie dlho očakávanú podporu pre systém Android Auto. Zatiaľ však bola iba v obmedzenom režime v rámci súkromného beta testovania. Dnes je však ten deň, kedy sa súkromná beta verzia Waze pre Android Auto dostáva na verejnosť. Podľa blogu spoločnosti je Waze ododnes oficiálne dostupný pre Android Auto.

Využívanie Waze na Android Auto nemá byť pritom vôbec zložité. Stačí sa Waze nainštalovať na váš Android smartfón a stiahnuť si najnovšiu verziu aplikácie. Po pripojení káblom k autu stlačíte ikonu Navigácie a ak bol Waze poslednou appkou využitou pre navigáciu v smartfóne, spustí sa automaticky aj na displeji auta. Ak nie, potom si v Navigačnom menu zvolíte jednoducho aplikáciu Waze. Potom už môžete v menu vybrať obľúbené lokality či zadávať adresu.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Waze je v Android Auto dokonca prepojený aj s hlasovými povelmi, takže po príkaze “OK Google, drive to work” sa spustí navigácia do daného bodu.

Novinku sme zatiaľ neostestovali, no v blízkej dobe tak spravíme a podelíme sa s dojmami. Zatiaľ si pozrite náš test Android Auto.

Zroj: androidpolice.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+