MojAndroid

Aplikácia Waze má u nás veľké množstvo fanúšikov. Sociálna navigácia kombinuje prvky sociálnej siete a GPS navigácie a v mnohých smeroch predbieha aj tradičnú navigáciu od Google. Dalo by sa ale povedať, že dizajn aplikácie bol už trochu zastaraný. Aplikáciu sprevádzal už skutočne dlho a bolo na čase, aby vývojári prišli s niečím novým. Aplikácia pre iOS už dlhšiu dobu disponovala novým dizajnom a po tom, ako výrobca avizoval vylepšenie vzhľadu aj pre Android, sa teraz môžeme pozrieť na to, ako bude titul po novom vyzerať a fungovať.

Náš tip
VIDEO | Aplikácia Waze s novým dizajnom už čoskoro

Zmenami prešli prakticky všetky časti používateľského prostredia a dizajnu aplikácie. Netýka sa to iba vylepšených obrázkov či ovládacích prvkov, ale aj animácií v aplikácii. Waze pritom neimplementoval dnes už tradičný Material dizajn, ale zvolil si svoj vlastný štýl, ktorý dodržiava súčasné štandardy a vyzerá naozaj veľmi pekne.

Waze Gif 1 Waze Gif 2

Hoci ide o robustnú aktualizáciu pre aplikáciu, väčšina zmien sa týka najmä estetickej časti. Pravdepodobne v aplikácii nájdeme aj nejaké funkčné novinky a možno si budú používatelia musieť zvyknúť na nové rozloženie ovládacích prvkov. Celkovo tak na nás aplikácia pôsobí veľmi pozitívne. Video a screenshoty ale pochádzajú z neoficiálneho zdroja, no je zrejme iba otázkou času, kedy aplikácia získa oficiálnu aktualizáciu.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Android Police

29.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+