MojAndroid

Podľa zdroja na stránke denníka Wall Street Journal, spoločnosť Google sa pripravuje na spustenie do prevádzky osobného asistenta, ktorý by sa podobal na osobného asistenta Siri použitého v operačnom systéme iOS. Spoločnosť Google však chce funkcie tohto asistenta rozšíriť na vyššiu úroveň, ako bola použitá v poslednej predstavenej verzii iOS 6.

Špekulácie hovoria o tom, že virtuálny asistent od spoločnosti Google by mal byť omnoho výkonnejší a dokonalejší ako Siri a mal by poskytovať omnoho viac možností. Je to len niekoľko dní naspäť, keď bol predstavený systém Siri pre iOS6 vo svojej vylepšenej verzii. Integrácia tohto asistenta do samotného operačného systému je na vysokej úrovni. Funkcie boli rozšírené o množstvo nových informácií, ktoré Siri dokáže vyhľadať a spracovať.

Na druhej strane, v operačnom systéme Android neexistuje v podstate implementovaný asistenčný program, ktorý by bol previazaný hĺbkovo s celým systémom. Existujú čiastkové aplikácie, ktoré vytvárajú dojem podobný ako pri Siri, no komplexná aplikácia nie je zatiaľ v Androide dostupná. V minulosti sme vás informovali aj o niekoľkých aplikáciách v Google Play Store, ktoré by sa chceli svojou funkcionalitou vyrovnať službe Siri pre iOS. Takou aplikáciou je napríklad osobný asistent v podobe aplikácie Iris.

Aj keď správa o zrýchlení vývoja osobného asistenta od spoločnosti Google je potešujúca, ak po niečom podobnom v smartfóne Android túžite, musíte buď počkať, alebo jednoducho si stiahnete nejakú vhodnú aplikáciu z Google Play Store.

Zdroj: WallStreetJournal, PhoneArena

20.6.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+