MojAndroid

Prvé zariadenia s OS Ubuntu Touch by sa mali začať predávať niekedy v priebehu tohto roka. Už dnes si však na takmer trojminútovom videu môžeme pozrieť ako tento nový operačný systém vyzerá a najmä aké funkcie prinesie.

Už je to nejaký ten týždeň odkedy spoločnosť Cannoncial predstavila Ubuntu pre mobilné zariadenia. Doposiaľ bol však tento úplne nový systém vo vývoji a dnes mnohí nadšenci netrpezlivo čakajú, kedy konečne bude predstavená oficiálna verzia systému. Doposiaľ bolo možné vyskúšať si niektoré funkcie Ubuntu Touch vo vývojárskych verziách systému na niekoľkých podporovaných zariadeniach, no tie ani zďaleka nezahrňovali jeho celkovú funkcionalitu.

O tom, že Ubuntu má na poli mobilných zariadení budúcnosť, svedčí aj fakt že Cannoncial získava stále viac a viac partnerov. Medzi tých najväčších patria čínska spoločnosť Meizu a španielska bq, ktoré by mali priniesť prvé zariadenia s novým OS Ubuntu. A práve čínsky výrobca bude zrejme najväčším šíriteľom nového operačného systému, keďže na verejnosť uniklo video zachytávajúce funkcie a vzhľad Ubuntu Touch pracujúcom na vlajkovej lodi spoločnosti Meizu MX3. Video ukazuje unikátne ovládacie prvky spolu s ďalšími vychýtavkami a my veríme, že Ubuntu stihne svoj systém vyladiť natoľko, aby naozaj mohol byť do konca roku k dispozícii pre širokú verejnosť.

Zdroj: PhoneArena

14.4.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+