MojAndroid

Nie je azda nič nové pre čitateľov nášho portálu, keď povieme, že vývojári, okrem toho že majú väčší záujem o vývoj pre konkurenčnú platformu od Apple – iOS, na tejto platforme aj viacej zarábajú. Vyplýva to z prieskumu spoločnosti prevádzkujúcej vývojárske nástroje Annie.

Aj keď Android kraľuje v štatistikách predaja zariadení, tri štvrtiny predaných zariadení v treťom štvrťroku malo operačný systém Android, naďalej sa lepšie zarába na platforme iOS.

Podľa štatistík z Annie, 44 percent ziskov vývojárov pochádza z Google Play Store. Zo štatistík ďalej vyplýva, že na iOS vývojári zarábajú až 2,5 násobne viac, ako na platforme Android. V poslednom sledovanom mesiaci, september 2012, bolo na každom zarobenom dolári v AppStore zarobených len 0,47 dolára z Google Play Store.

Vyplýva z toho asi aj poznanie, prečo vývojári vytvoria skôr aplikácie pre iOS ako pre Android, aj keď je ten rozšírenejší. Existuje hneď niekoľko dôvodov, okrem hlavného, že iOS prináša lepší zárobok, Android je príliš rôznorodý zariadeniami, čo spôsobuje dlhšie ladenie aplikácií pre množstvo zariadení.

Zdroj, foto: AndroidAuthority

7.11.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+