MojAndroid

Google Drive je cloudové úložisko spoločnosti Google, ktoré umožňuje uložiť dáta a neskôr k nim pristupovať z ktoréhokoľvek kompatibilného zariadenia. Vaše dokumenty, hudba, videá alebo fotografie, sú vám tak vždy k dispozícii bez ohľadu na to, kde sa nachádzate. Nie menšou výhodou je aj fakt, že vaše dôležité údaje máte uložené na viacerých miestach a tak sa znižuje šanca na ich poškodenie alebo stratu. Ak sa súbor poškodí napríklad na disku vášho počítača, stále k nemu môžete pristupovať online alebo na inom synchronizovanom zariadení. Doteraz však Google nevyužíval plný potenciál tejto služby pri aplikáciach, čo sa zmenilo po najnovšej aktualizácii. Táto totižto prináša nové API, ktoré umožňuje vývojárom použiť Google Drive ako úložisko pre dáta svojich aplikácií.

image00

Aplikácie môžu teraz na Google Drive vytvoriť špeciálny adresár, do ktorého sa budú ukladať špecifické dáta. Obsah adresára je pred požívateľom a ostatnými aplikáciami skrytý a môže k nemu pristupovať len daná aplikácia. Používateľ však môže sledovať, koľko miesta zaberá aplikácia v Google Drive prípadne jej dáta vymazať. Ideálne pre uloženie konfiguračných súborov, nastavení aplikácie a iných dát, ktoré by nemali byť upravované alebo náhodne zmazané používateľom. Inou novinkou je možnosť súborom priradiť vlastne nastavenia metadát, čo by v budúcnosti mohlo viesť k výkonnejšiemu vyhľadávaniu.

Zdroj: Google

5.4.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+