MojAndroid

Významnou záležitosťou každého podniku je jeho logo. Niektorí naň nekladú práve najväčší dôraz, iné spoločnosti však na svojom “brande” priam zakladajú. Značky ako McDonald či CocaCola sa nám vryli do pamäti a každý z nás už pri letmom pohľade vie, o koho ide. Technologické spoločnosti sa tiež v tomto smere snažia, a tak z času na čas svoje logo vynovia. V niektorých prípadoch došlo až k takým zásadným zmenám, že známe spoločnosti by ste spoznali iba vďaka popisku.

Samsung, čo znamená v kórejčine “Tri hviezdy”, datuje svoje počiatky do roku 1938. Bol vtedy len malou spoločnosťou a zaoberal sa potravinárstvom, textilom ale aj poisťovaním či bezpečnosťou. V 60.rokoch sa spoločnosť rozhodla preraziť aj v ďalších odvetviach priemyslu a vstúpila aj do oblasti elektroniky. Na obrázku vidíte, že logo od roku 1938 prešlo zásadnou zmenou. Tak, ako ho poznáme v súčasnosti, vyzerá od roku 1993.

samsung

Spoločnosť LG vznikla v roku 1958 pod názvom Gold Star. Založila ju chemická spoločnosť Lak-Hui (Lucky) po kórejskej vojne, aby pomohli obnoviť štát a domácu produkciu, presnejšie v odvetví spotrebnej elektroniky a domácich spotrebičov. V roku 1997 sa spoločnosť Lucky Gold Star premenovala iba na skratku LG – a názov i logo boli na svete. Odvtedy sa na nás usmieva a žmurká ich logo.

lg

Severská Nokia je tu od roku 1865 a začínala ako celulózka na juhozápade Fínska. Meno Nokia však dostala až v roku 1871, teda presnejšie Nokia Ab. V nasledujúcom období sa venovala výrobe produktov z gumy, ale aj výrobe vodičov a produkcii elektriny. V 60. rokoch prešla už aj na elektroniku a donedávna patrila k najsilnejším hráčom na poli mobilných telefónov.

nokia

Spoločnosť Apple, známa svojím jednoduchým jabĺčkovým logom to, tak povediac, na začiatku trochu prehnala. Možno to súviselo s dátumom uvedenia (1.apríl roku 1976), pretože toto logo znázorňuje Sira Isaaca Newtona sediaceho pod jabloňou, no neskôr ho už vystriedalo známe zjednodušené jablko. Pôvodne bez stonky, no pridala sa sem, aby bolo jasnejšie, že ide o jablko a nie o čerešňu a podobne. Dúhové prevedenie symbolizovalo “poľudštenie”. Potom sa prešlo k ešte jednoduchšej verzii, ktorá sa používa dodnes.

apple

Motorola najskôr vyrábala rovnomenné autorádiá a názov spoločnosti bol spočiatku Galvin Manufacturing Corporation. Išlo o malú spoločnosť z Chicaga, ktorá fungovala od roku 1930 a neskôr si osvojila meno svojich spomínaných a úspešných autorádií. Logo v podaní netopierích krídel uviedli na svetlo sveta v roku 1955 a odvtedy sa s menšou obmenou používa.

motorola

Firma Sony si svoje prvé logo registrovala v roku 1955, no už o dva roky na to stavili na jednoduchosť loga, aké poznáme (s menšími úpravami) dnes. Zaujímavosťou je, že v roku 1981 vyhlásila Sony medzinárodný konkurz na nové logo – no ako si domyslíte, vedenie si žiaden z návrhov nevybralo. Sony vznikla v roku 1946, keď si Masaru Ibuka otvoril obchod s elektronikou.

sony

High Tech Computer, v súčasnosti známe ako HTC začínalo v roku 1997. Najskôr sa venovalo len výrobe laptopov a neskôr presedlalo aj na mobilné telefóny. HTC navrhovalo jedny z prvých dotykových a bezdrôtových hand-zariadení.

HTC

Zdroj: phonearena.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+