MojAndroid

Regulačný úrad nám poslal krátku štatistiku ohľadom využívania LTE. Podľa nej prvých 6 mesiacov roku 2017 využívalo vyše 2,09 milióna Slovákov na širokopásmové (vysokorýchlostné) pripojenie k internetu nové mobilné siete LTE. Až 78% z nich tvorili bytoví („nefiremní“) zákazníci. Za uvedené obdobie užívatelia prostredníctvom LTE preniesli cca 9400 TB dát, z toho bytoví zákazníci cca 6600 TB dát. Tieto informácie poskytli mobilní operátori O2 Slovakia, Orange Slovensko, Slovak Telekom a SWAN Úradu pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb (RÚ).

V štatistike je zahrnutá len technológia LTE. Nezapočítavajú sa sem technológie GSM/GPRS a technológie tretej generácie (3G). Reportované sú len maloobchodné prístupy a počet používateľov tvoria len aktívni užívatelia. Užívatelia s obmedzeným prístupom na internet alebo len s e-mailovými službami nie sú zahrnutí.

V prvom polroku 2017 sa na Slovensku evidovali skoro 4 milióny SIM kariet (spolu 3G a 4G – LTE), ktoré sa aktívne používali na širokopásmový prístup na internet. Z uvedeného počtu cca 3,1 milióna aktívne používali bytoví zákazníci.

Technológiu LTE na Slovensku využíva niekoľko ďalších spoločností v pevných sieťach na tzv. nomádsky prístup. V tomto prístupe sa umiestnenie koncového zariadenia môže meniť, ale počas používania má koncové zariadenie stále (fixné) umiestnenie.

V Bratislave 13. novembra 2017

Zdroj: Tlačová správ

14.11.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+