MojAndroid

Nedávno predstavené modely značky Redmi K20 a K20 Pro priniesli spolu s bezrámčekovým dizajnom aj vysúvaciu prednú kameru. Takýto mechanizmus vždy dokáže vyvolať obavy o jeho spoľahlivosť a výdrž. Výrobca nám však na niekoľkých obrázkoch ukázal, že sa niet čoho báť. Kamera a jej mechanizmus sú pripravené na čokoľvek.

Mechanizmus vydrží 300 tisíc vysunutí

Aby Redmi ukázalo, že sa majitelia môžu na vysúvaciu kameru spoľahnúť, vystavilo ju rôznym testom. Podľa nich by vám mala vydržať večnosť. Výrobca uvádza až 300 000 vysunutí a zasunutí. Ak by ste kameru použili dvadsaťkrát za deň, vydržala by vám 15 000 dní, čo je asi niečo vyše 40 rokov. A aj keby ste ju použili na odomykanie tvárou 100-krát za deň, stále máte 8 rokov na jej pokazenie.

redmi k20 vysuvaci mechanizmus
Vysúvací mechanizmus Redmi K20 by mal vydržať až 300 tisíc použití

Krycie sklíčko na kamere je vyrobené zo zafíru. Dokáže škrabancom odolávať oveľa lepšie než bežné sklo, dokonca lepšie ako Gorilla Glass 6, nehovoriac o plaste. Celá kamera môže byť navyše vysunutá už za 0,8 sekundy, čo vôbec nie je zlé číslo. Samozrejme celý mechanizmus je kompromisom za bezrámčekový dizajn, s ktorým sa treba zmieriť.

Špirálový motor je lepšie riešenie

Nový motor na vysúvanie prednej kamery sa nazýva “spiral stepper motor”, čo sme preložili ako špirálový motor. Funguje ako úplne obyčajná skrutka. Dá sa zaskrutkovať v jednom smere, v tom druhom ju viete jednoducho odskrutkovať. Podľa výrobcu je jednoduchšie kontrolovať chod tohto motora, navyše je údajne stabilnejší.

spiralovy motor kamera redmi k20
Špirálový motor použitý v modeli K20 a K20 Pro je podľa výrobcu lepšie riešenie

Odolať dokáže naozaj každej nebezpečnej situácii. Predstavte si napríklad scenár, kedy sa vám Redmi K20 vyšmykne z ruky s vysunutou prednou kamerou. Žiadne obavy. Niekoľko zodpovedne pracujúcich senzorov sa postará o to, aby sa kamera Redmi zasunula v priebehu 100 milisekúnd. Stane sa tak v prípade, že senzory zaznamenajú rapídnu zmenu pohybu smerom nadol.

kamera redmi k20
Celý mechanizmus je pripravený aj na krízové situácie

Nakoniec sa nemusíte báť ani tlaku. Ak sa vám stane, že niečím nechtiac zatlačíte na vysunutú kameru, nemusíte sa báť. Sústava magnetov vo vnútri mechanizmu dokáže rozoznať odchýlku a v jej prípade sa celá kamera zasunie do bezpečia. Ak sa teda aj rozhodujete pre kúpu Redmi K20 alebo K20 Pro, o prednú vysúvaciu kameru sa nemusíte strachovať.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Redmi K20 a K20 Pro oficiálne: Najlepší pomer výkonu a ceny
Náš tip
Redmi K20 (Pocophone F2) dosiahol rekordné skóre v AnTutu
2.6.2019
Zdroj: Gizmochina

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+