MojAndroid

Aj keď výstava CES 2012 v Las Vegas sľubovala obrovské množstvo mobilných noviniek a noviniek, stále na zozname sľubovaných zariadení chýbal smartfón, ktorý by v sebe ukrýval najnovší mobilný procesor spoločnosti nVidia s označením Tegra 3. Ako však redaktori zahraničného portálu pocketnow.com krúžili po Las Vegas Hotel & Casino, našli stánok spoločnosti Fujitsu, na ktorom bol v zozname zariadení, ktoré sa chystá táto spoločnosť predstaviť,okrem ostatných noviniek aj nový 4-jadrový high-end smartfón s najnovším Androidom ICS 4.0.

Ukázalo sa, že informácie o predstavení tohoto zariadenia boli správne a Fujitsu naozaj vyrobilo prototyp Android smartfónu, ktorý v sebe ukrýva najnovší nVidia Tegra 3 procesor, no smartfón zrejme nebude niesť značku Fujitsu, ale Toshiba. Spoločnosť Fujitsu tak zrejme vyrobila prvý prototyp smartfónu s tak výkonným procesorom pre svojho konkurenta (či partnera?). Zariadenie s Tegra 3 procesorom je však nezvyčajne chránené a ak sa náhodou vydáte na CES 2012 do LA, tak nájdete prvý Tegra 3 smartfón v presklenej vitríne, v bezpečí od rúk návštevníkov. Špecifikácie tohoto prototypu hovoria, že tento smartfón bude disponovať nasledujúcimi parametrami:

  • 4-jadrový nVidia Tegra 3 procesor, taktovaný na 1,2 Ghz pre každé jadro
  • 4,6″ HD LCD displej
  • 13 Mpix kamera na zadnej strane
  • LTE kompatibilita

Spoločnosť Fujitsu si tak nechala ťaháky ako veľkosť pamäte RAM či veľkosť vnútornej pamäte na najbližší Mobile World Congress (MWC 2012), ktoré sa uskutoční v dňoch 27. február až 1. marec 2012 v Barcelone, kde by mal byť tento smartfón predstavený. Otázkou ostáva, či sa potvrdí fakt, že zariadenie bude niesť logo firmy Toshiba, alebo pôjde o ďalšie zariadenie od Fujitsu s prípadným označením Arrows. Tešíte sa na tento skvostný smartfón s najvýkonnejším procesorom spoločnosti nVidia tak ako my? ;-)

Zdroj: Pocketnow.com

13.1.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+