MojAndroid

Smartfóny majú jednu nevýhodu, a to ich krehkosť, ktorá je pri páde, alebo použití v nevhodnom prostredí, priam zničujúca. Až doteraz…

Výrobca nákladnej ťažobnej techniky pre dopravu v priemysle prišiel na trh s novinkou, smartfónom CAT Caterpillar B10, ktorý prináša vysoko odolný smartfón poháňaný Androidom. Môže sa pochváliť certifikáciou IP67, čo znamená, že je odolný nielen voči vode, ale aj prachu a špine. Konkrétne bez ujmy prežije ponor do hĺbky 1 metra na 30 minút. Navyše je odolný proti nárazom.

Jeho odolné telo v spevnenom ráme tvorí aj 3,2 palcový displej, chránené spevnené sklo Asahi, jednojadrový procesor s taktom 800 MHz a kamerou s 5-timi megapixlami. Poháňaný je Androidom 2.3.5 Gingerbread s prísľubom aktualizácie na Android 4.0 ICS do jedného roka.

CAT Caterpillar B10 by sa mal objaviť celosvetovo na trhu od mája tohto roku a jeho cena bola predbežne stanovená na 379 €.

Zdroj, foto: The Verge

12.3.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+