MojAndroid

Čínsky výrobca Gionee nie je na našom trhu tak známy ako Huawei, Xiaomi, Lenovo alebo, často medializované, Vivo a Oppo. Na čínskom trhu má ale posledné roky svoje stabilné miesto. Jeho smartfóny väčšinou patrili k tým lacnejším a menej vybaveným, ale občas dokázal zaujať aj lepším modelom. Napríklad minuloročným Gionee M7 Plus s elegantným dizajnom v kombinácii kovu a kože alebo večkovým Android smartfónom Gionee W909 spred dvoch rokov. Teraz sa ale spoločnosť Gionee ocitla na hranici bankrotu.

Podľa informácií Securities Times spoločnosť neplní záväzky voči dodávateľom súčiastok a stretla sa s nimi, aby dosiahli dohodu. Stretnutie prichádza po tom, čo 20 dodávateľov podalo 20. novembra návrh na konkurznú reorganizáciu Gionee na Šen-čenskom súde. Navyše čínske noviny Jiemian informovali, že predseda Gionee Liu Lirong prehral v Saipanskom kasíne v prepočte 1,4 miliárd dolárov spoločnosti. Ten neskôr pre Securities Times potvrdil, že išlo v skutočnosti o sumu v prepočte 144 miliónov dolárov a nejednalo sa o peniaze spoločnosti. Priznal ale, že mohol “požičať finančné prostriedky spoločnosti”. Osud jedného z rýchlo rastúcich čínskych výrobcov smartfónov je teraz nahnutý.

30.11.2018
Zdroj: AndroidAuthority

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+