MojAndroid

Spoločnosť zahájila masovú výrobu 5G čipsetov pre nadchádzajúce 5G smartfóny. Aj toto je dôkazom toho, že 5G siete sa už nezadržateľne blížia. Nedávno sme informovali o novom Samsungu Galaxy S10 5G, ktorý by mal prísť na trh niekedy v týchto dňoch, avšak nie na ten náš. My si ešte trochu počkáme. Naši operátori už tiež usilovne pracujú na tom, aby bola 5G sieť spustená čo najskôr.

Cieľom je spoľahlivosť a nízka energetická náročnosť

Modem Exynos 5100 od Samsungu je prvým 5G riešením kórejskej spoločnosti. Modem podporuje všetky siete, od 6 GHz 5G, až po 2G (GSM). Keďže hlavne multimediálny obsah bude dátovo náročnejší a bude vyžadovať vyššie rýchlosti, spoločnosť Samsung spárovala modem s technológiami RF (Exynos RF 5500) a modulátormi (Exynos SM 5800) pre vysoký výkon pri čo najnižšej spotrebe.

Exynos RF 5500 je vytvorený pre maximálnu rýchlosť a obsahuje 14 recieverov. Zároveň je aj úsporný, energetickú náročnosť znižuje približne o 30 percent. Samsung hovorí, že s pokročilejšou optimalizáciou výkonu budú dáta prenášané efektívnejšie a spoľahlivejšie cez neuveriteľne rýchlu 5G sieť.

Samsung Galaxy S10 a modem Exynos 5100

Samsung Galaxy S10 5G by mal prísť na kórejský trh už zajtra s modemom Exynos 5100. Neskôr by sa mal dostať aj do USA, no v tomto prípade bude pravdepodobne vybavený 5G modemom od Qualcommu, keďže na trhu v USA predáva spoločnosť zariadenia práve s procesormi Qualcomm. Kedy sa 5G variantu Samsungu Galaxy S10 dočkáme aj na Slovensku, nevieme. Na našom trhu sa zariadenia od Samsungu dodávajú s procesormi Exynos, takže je viac než pravdepodobné, že zariadenie príde s modemom Exynos 5100.

Náš tip
Mobilné trendy v roku 2019: Ohybné telefóny, 5G a diery v displejoch | KOMENTÁR

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+