MojAndroid
  • Neznámy čínsky výrobca si patentoval špeciálny režim (drunk mode) pre svoje smartfóny
  • V tomto režime nebude možné využívať všetky aplikácie a funkcie telefónu
  • Pre odblokovanie bude potrebné “overenie triezvosti”

Mnohým sa už určite stalo, že v stave opitosti konali nerozvážne. Telefonovali svojim “ex”, na sociálne siete postli nejaký nevhodný status či video. S tým je teraz podľa čínskeho výrobcu koniec. Do svojich smartfónov inštaluje špeciálny režim “opilosti”, ktorý má pred takýmito situáciami ochrániť. Téme sa venoval portál Android Authority.

Neznámy výrobca so špeciálnym režimom

Výrobca Gree Electronics si dal dokonca tento režim patentovať. Dokáže napríklad zakázať používanie vybraných aplikácií či špecifických funkcií smartfónu. Na to, aby sa používateľ k týmto funkciám dostal, musí prejsť “overením triezvosti”.

Ako to funguje:

  • Používateľ nastaví pravidlá pre tento režim, ako napríklad ktoré aplikácie je možné používať. Potrebné je tiaž nastaviť pravidlá pre overenie triezvosti.
  • Používateľ následne režim v smartfóne povolí. Vybrané aplikácie a funkcie sa vtedy uzamknú.
  • Na to, aby bolo smartfón možné plnohodnotne využívať, musí používateľ prejsť overením triezvosti.

Portál mydrivers.com uvádza, že režim dokáže zjednodušiť interakciu so smartfónom tým, že sa prepne do akéhosi jednoduchšieho režimu so základnými funkciami a možnosťami. V podnapitom stave sa to môže hodiť.

Podobné riešenia sa už v minulosti objavovali a úprimne sa čudujeme, že žiadny výrobca takýto režim ešte neponúka. Keďže ide o pomerne exotického výrobcu, ktorého na Slovensku nepoznáme, zakúpiť takéto zariadenie jednoduché nebude. Pravdepodobne bude na predaj len v domovskej Číne.

Náš tip
OnePlus 9 Pro s Hasselblad fotoaparátom: Takto bude vyzerať
8.2.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+