MojAndroid

Výmena displeja je skutočne nepríjemnou záležitosťou v rámci používania Android smartfónu. V dnešnom porovnaní si ukážeme cenu výmeny v prípade minuloročných vlajkových smartfónov Samsung Galaxy S8 a S8+. Koľko stojí výmena displeja v autorizovanom a neautorizovanom servise?

Náš tip
VIDEOrecenzia Samsung Galaxy S8+: O krok bližšie k budúcnosti

Samsung Galaxy S8 a S8+

Oba vlajkové smartfóny ponúkajú špičkové špecifikácie a ich majitelia tieto zariadenia pravdepodobne využívajú skutočne naplno v rámci širokej škály funkcií. O to bolestivejšou môže byť prípadná nehoda a nutná výmena displeja. Dôležitou súčasťou týchto zariadení je Infinity Display, teda obrazovka, ktorá je po oboch krajov zakrivená a jej výmena tak môže byť o čosi zložitejšia.

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Autorizovaný servis

V prípade vybraného autorizovaného servisu (TVAV) sme sa s cenou za výmenu displeja na spomínaných zariadeniach dostali na zaujímavú úroveň. Ak budeme potrebovať výmenu displeja v prípade smartfónu Samsung Galaxy S8, za tento servisný zásah zaplatíte konkrétne 226 EUR. V prípade rôznych autorizovaných servisov  a rôznych farebných variant sa táto položka pochopiteľne môže líšiť.

Náš tip
Vymenili sme displej na smartfóne v neautorizovanom servise. Čo sa stalo?

Ak by ste potrebovali výmenu displeja na väčšom z dvojice minuloročných vlajkových Samsung zariadení, oprava bude drahšia. Cena za servisný zákrok v prípade modelu Samsung Galaxy S8+ činí 239 EUR. Opäť platí, že v prípade rôznych autorizovaných servisov či farebných variant sa cena tohto zásahu môže mierne líšiť.

Neautorizovaný servis

Na druhej strane je tu možnosť vyskúšať opravu v neautorizovanom servisnom stredisku, ktoré môže mať v niektorých lokalitách napríklad viacero pobočiek. Vo vybraných neautorizovaných servisoch sme sa zamerali opäť na dvojicu spomínaných zariadení Samsung. Cena za daný servisný zásah sa však môže aj v tomto prípade líšiť na základe

Náš tip
Prečo si nechať vymeniť batériu v smartfóne iba v autorizovanom servise?

V prípade pcexpres.sk tak cena výmeny displeja pre model Galaxy S8 činí 318 EUR. Model Galaxy S8+ je opäť o čosi drahší. Ak zvolíte výmenu displeja v prípade väčšieho z dvojice smartfónov, zaplatíte 329 EUR (trvanie výmeny 180 minút). Pozrime sa však aj na ceny v ďalších servisoch pre modely Galaxy S8/S8+. Portál Mobilnyservis.sk ponúka cenu na úrovni 299/329 EUR (60 minút) a pôjdeto.sk následne 325/339 EUR, avšak s možnosťou rýchlej výmeny v priebehu 30 – 60 minút.

Mobil-servis.sk ponúka takisto výmenu displeja pre spomínané smartfóny, a to konkrétne za sumu 290/320 EUR (v trvaní 60/30 minút). Mobilovo.sk sa pohybuje cenovo na úrovni 300/335 EUR a portál servismobilov.sk následne na úrovni 329/339 EUR (približne 120 minút). V prípade servisu slovit.sk vás výmena displeja bude stáť 328/345 EUR (pričom samotná výmena trvá 60-120 minút). Smartservis.sk sa pohybuje následne podľa dostupnosti v cenovej hladine 299 – 329 EUR.

Náš tip
Vyberáme príslušenstvo pre smartfóny Samsung Galaxy S8 a S8+

Rebríček nám uzatvára fixservis.sk, ktorý ponúka opravu rozbitého skla a displeja za 319/339 EUR (180 minút). Výmena len čisto zakriveného ochranného skla vás následne bude stáť o pár desiatok EUR menej.

Záver | Ktorý servis uprednostniť?

Konkrétne v prípade spomínanej dvojice zariadení vychádza po stránke výmeny displeja výhodnejšia ponuka vo vybranom autorizovanom servise. V prípade oboch modelov Samsung Galaxy S8 a S8+ tak môžete ušetriť využitím autorizovaného servisu skutočne početné desiatky až stovky EUR. Na druhej strane, v prípade blízkej dostupnosti neautorizovaného strediska však pravdepodobne oceníte rýchlosť samotnej výmeny.

14.5.2018
 • Andrej

  Za tu cenu by som ho radšej vyhodil a kúpil druhý strednej triedy

  • Peet

   No ty su múdry ako rádio. 2 kilá za zahnutý SuperAmoled 2k displej je dobrá cena. Ale aspoň má kto kupovať aj strednú triedu.
   😋

 • juro

  a nieje to trosku blbost, ze auzorizovany servis ma nizsiu cenu ako neautorizovany?? to by im asi moc nesiel biznis… poznam samsung auzorizovany servis a mozno samotne lcd tolko stoji kolko ste napisali, ale este za pracu a kopu dalsich zbytocnych dielov si priplatite tak kilecko-dve naviac..

 • Andy 11

  Robim to tak že ak mam nejaky samsung drahy mam v rezerve xiaomi redmi 4x ked by sa rozbil dam ho na sučiastky a počkam vždy na novy už rovno ako dat 300 na displej aktualne mam note 8 ale ani raz som ani jeden nerozbil :D

 • Peter

  Je to chore .ja mam za 1eur ale fotak mam zrkadlovku Nikon a video kam.Sony 4k a to vsetko za cenu S8

 • Reb beach

  Objednám z aliexpres a hotovo

+