MojAndroid

Okuliare Google Glass nekončia. Podľa najnovších správ totižto Google stále pracuje na vylepšenej verzii, ktorá nebude zameraná na bežného zákazníka, ale na použitie vo firemnom prostredí. Nadchádzajúca edícia má podľa dostupných informácií disponovať väčším displejom, výkonnejším procesorom od Intelu, ako aj možnosťou pripojiť externú batériu. Nový model okuliarov by mal vďaka úspornejšiemu procesoru poskytnúť aj dlhšiu výdrž na jedno nabitie.

Nový model má byť určený pre podniky, ktoré chcú svojich zamestnancov vybaviť inteligentnejšou technológiou. Využitie by mohli nájsť napríklad v skladoch, kde by pracovníci dostávali informácie priamo na obrazovku okuliarov a boli by schopní spracovať objednávku efektívnejšie a rýchlejšie. Využití môže byť viacero a záleží len na predstavivosti samotných používateľov.

Správa o pripravovaných Google Glass pre podniky nie je úplnou novinkou. Už koncom minulého roka WSJ informoval o tom, že Google pripravuje návrat okuliarov práve v podobe modelu, ktorý bude určený pre firemných zákazníkov. Či sa ich skutočne dočkáme ešte tento rok sa dozvieme už v nasledovných mesiacoch.

Zdroj: techcrunch

 

11.7.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+