MojAndroid

Tatra banka dnes prostredníctvom oficiálneho blogu oznámila dostupnosť novej verzie svojej rovnomennej mobilnej aplikácie. Banková aplikácia Tatra banka vo verzii 3.5 prináša niekoľko zaujímavých vylepšení, ktoré by klientov mali rozhodne potešiť. 

Generovanie jednorazovej kreditnej karty

Jednou z najväčších noviniek, ktorá si zaslúži pozornosť aj v súvislosti s vianočnými sviatkami a zvýšeným objemom online nákupov, je generovanie jednorazového čísla karty pre internetové platby. 

Táto možnosť bude dobre známa používateľom aplikácie MobilePay, no aktuálne je dostupná už aj priamo v hlavnej aplikácii Tatra banka. Nájdete v Detaile karty priamo pod tlačidlom Internetová platba.

Ako platiť jednorazovým číslom na karte:

  • Skontrolujte si, či máte v mobile aktívny prístup k internetu.
  • Vyberte si zo zoznamu kariet tú, ktorou chcete zaplatiť.
  • Kliknite na tlačidlo „Internetová platba“.
  • Po potvrdení PINom vám aplikácia zobrazí jednorazové údaje o karte, ktoré použijete na platbu.

Digitálna kreditná karta

Novinky v novej verzii aplikácie Tatra banka sa vo väčšej miere točia práve okolo platobných kariet. Veľkým lákadlom môže byť takzvaná digitálna kreditná karta. Tú je na rozdiel od fyzického protipólu možné využívať okamžite po podpísaní zmluvy, takže už viac nemusíte čakať, kým vám karta bude doručená poštou.

Vašu digitálnu kartu máte ihneď k dispozícii v aplikácii Tatra banka a môžete ňou platiť pri nákupoch cez Apple Pay, Google Pay a Internetové platby (jednorazové číslo pre platby cez internet).

Keď vám následne príde fyzická kreditná karta, môžete rovnocenne používať obe verzie – digitálnu aj fyzickú. Prípadne si môžete zvoliť, ktorú z nich chcete zachovať.

  • Digitálna karta ponúka väčšinu funkcií, na ktoré ste zvyknutí aj pri iných kartách ako napríklad zmena denných limitov, blokovanie karty či prehľad pohybov, ale aj využívanie benefitov ako sú My Benefit, My Doctor alebo aj narodeninový cashback.
  • O kreditnú kartu môžete požiadať tiež v mobilnej aplikácii Tatra banka v časti Ponuky alebo v menu Karty-Kreditné karty.

Vylepšený widget, ľahší vstup do Google Pay

Okrem digitálnej karty prinášame aj vylepšený widget na domovskej stránke, kde nájdete už aj debetné karty. Zlepšeniami prešiel aj detail karty, zoznam pohybov a detail pohybu na karte.

Platobnú kartu môžete do platformy Google Pay pridať už aj priamo z aplikácie Tatra banka. Spravíte to jednoduchým kliknutím na „Pridať do Google Pay“ v časti Detail karty.

Vylepšený asistent Adam aj DDS dôchodok

V novej verzii 3.5 vám digitálny asistent Adam pomôže s nastavením automatickej splátky ku kreditnej karte alebo aj s nastavením sporenia do Podielových fondov TB. Stačí sa ho len spýtať. Adama nájdete v dolnej lište úvodného menu pod ikonou „A“.

Vylepšeniami prešiel aj DDS dôchodok. Po novom si viete zobraziť, ako bude vyzerať reálna výška mesačného dôchodku očistená o infláciu. Reálnu výšku dôchodku nájdete v časti Detail sporenia – Odhad DDS dôchodku a v žiadosti o navýšenie príspevku.

Náš tip
Súbory balíka Office odteraz upravíte priamo cez Gmail
11.12.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+