MojAndroid

Novinkou v oblasti internetových prehliadačov je aplikácia – internetový prehliadač HoloWeb. Ide o jednoduchý, na veľkosť aplikácie nenáročný, internetový prehliadač s rýchlou reakciou, odozvou a jednoduchým prostredím.

 

HoloWeb poskytuje rozšírené funkcie ako úvodná obrazovka s rýchlym prístupom, prehliadač podporuje tablety aj smartfóny, veľkosť aplikácie je len niečo cez 300 kb.

 

Medzi vymoženosti prehliadača patria  pridávanie doplnkov, nastavenia ovládacích prvkov, zvoliť si môžete aj režim na celú obrazovku alebo ochranu webu.  Prehliadač HoloWeb plne podporuje Flash Video. HoloWeb internetový prehliadač však poskytuje omnoho viac.

 

Prostredie HoloWeb prehliadača nám pripomína natívny prehliadač operačného systému Android kombinovaný s prehliadačom Chrome. Už pri prvom spustení sme videli nárast výkonu oproti prehliadaču, ktorý bežne používame a sme naň zvyknutí už niekoľko rokov. Reakcia prehliadača a odozva je rýchla a plynulá, čo naznačujú aj výsledky testovania a porovnania HoloWeb prehliadača s natívnym internetovým prehliadačom OS Android a prehliadača internetových stránok Opera Mobile.

 

Testovali sme na smartfóne HTC One X s Androidom 4.0.4 v troch bežne dostupných benchmarkoch na meranie výkonu internetových prehliadačov: Peacekeeper FutureMarkBrowserMark RightWare a SunSpider.  Výsledky testu a fotografie si môžete pozrieť nižšie:

Test internetových prehliadačov

PeaceKeeper FutureMark

BrowserMark RightWare

SunSpider

HoloWeb

470

72780

2111 ms

Android WebKit

332

83998

2008 ms

Opera Mobile

373

47720

 

 

Podľa výsledkov, ktoré sme pri testovaní dosiahli sa zdá, že HoloWeb prehliadač patrí k popredným prehliadačom, čo sa týka výkonu. Samozrejme, existuje aj niekoľko ďalších dôvodov, prečo by ste ho mohli vyskúšať, keďže prostredie sa náramne ponáša na kombináciu prehliadača Chrome a natívneho prehliadača obsiahnutého v operačnom systéme Android.

 

Stiahnuť si ho môžete na nasledujúcom linku Download HoloWeb, kde by sa pravidelne mali objavovať aj aktualizácie, ktoré si môžete stiahnuť priamo prostredníctvom internetového prehliadača HoloWeb.

Zdroj, foto: XDA Developers, Download HoloWeb

24.10.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+