MojAndroid

Určite ste už zachytili novú kauzu so spoločnosťou Meta, ktorá vlastní viaceré celosvetovo známe aplikácie, vrátane Facebooku a Instagramu. Podľa nových európskych zákonov sa informácie o používateľoch musia spracovávať na serveroch nachádzajúcich sa v Európe.

Problémom je, že Meta odosiela údaje z Európy do amerických serverov. Podľa portálu GSMArena sa ku kauze vyjadrili aj ministri, ktorí nevidia problém v zrušení platforiem od americkej spoločnosti.

Aký majú ministri názor na odstránenie platforiem od spoločnosti Meta?

Včera (8.2.2022) sa ku kauze vyjadril nemecký minister Robert Habeck spolu s francúzskym ministrom Brunom Le Maire. Robert Habeck otvorene povedal, že život bez Facebooku je fantastický. Podľa jeho slov sa Európska Únia vôbec nemusí trápiť kvôli takejto maličkosti.

Ministri Robert Habeck a Bruno Le Maire
Ministri Robert Habeck a Bruno Le Maire | GSMArena.com

Francúzsky minister, Le Maire, sa vyjadril veľmi podobne a potvrdil, že život bez Facebooku bude úplne normálny. Pohrozil aj ostatným celosvetovým spoločnostiam, ktoré podľa jeho vyjadrenia musia akceptovať Európske zákony. Obaja ministri sa teda zhodli a usilovne sa snažia ochraňovať údaje občanov žijúcich na území nášho kontinentu.

Facebook
Facebook
Price: Free
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot

Podľa vyjadrenia ministrov je očividné, aký názor na to má Európska únia. Teraz už je to len na americkej spoločnosti Meta, ktorá sa musí rozhodnúť, či bude akceptovať zákony stanovené v Európe alebo budú jej služby zakázané. Aký názor máte na túto problematiku vy? Myslíte si, že život bez Instagramu a Facebooku bude lepší? Napíšte nám o tom dole do komentárov pod tento článok.

Náš tip
Četovacia aplikácia Signal prichádza s užitočnou novinkou

9.2.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+