MojAndroid

Len pred pár dňami obletela svet smartfónového priemyslu správa o tom, že Apple svoje spomaľuje staršie smartfóny. Používatelia na to prišli len náhodou, a to “vďaka” horším výsledkom ich telefónov v benchmarku Geekbench. Nakoniec sa Apple oficiálne priznal, že u svojich starších telefónov so zníženou kapacitou batérie zámerne spomaľuje frekvenciu procesora. Dôvodom má však byť predĺženie ich životnosti. Apple má na to algoritmus, ktorý zníži výkon a podporí staršiu batériu, aby udržala smartfón pri živote bez servisného zásahu ešte dlhšie. Nejde teda vraj o špekulácie, že Apple to robí pre podporu predaja novších modelov.

Na vec sa však dá pozerať stále doma spôsobmi. Najzvučnejšie spoločnosti sveta podali vyhlásenia, že oni zariadenia nespomaľujú. Apple sa už snažil vzniknutú situáciu zmierniť a posielal majiteľom ospravedlňujúce, vysvetľujúce riadky. Zároveň znížil cenu batérií zo 79 dolárov na 29 dolárov a pripravil od januára výmenný program pre batérie.

Na margo témy sa už vyjadrila spološnosť Motorola a HTC a aktuálne do redakcie Phoneareny dorazili ďalšie vyjadrenia od Samsungu a LG:

LG: LG nikdy takéto praktiky nerobilo a ani nebude robiť. Záleží nám na tom, čo si o nás myslia zákazníci.

Samsung: Kvalita produktov vždy bola a bude TOP prioritou pre Samsung Mobile. Zabezpečujeme predĺženú životnosť batérií mobilných zariadení prostredníctvom viacvrstvových bezpečnostných opatrení, ktoré zahŕňajú softvérové algoritmy riadiace nabíjací prúd batérie a trvanie nabíjania. Neznižujeme výkon CPU cez softvérové updaty počas životných cyklov telefónu.

Aký je váš názor na situáciu?

Zdroj: Android Authority

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+