MojAndroid

Očkovaciu lotériu spustilo ministerstvo financií pred niekoľkými týždňami s cieľom zvýšiť počty očkovaných. Napriek tomu, že sa tento cieľ stále nedarí úplne naplniť, tak do lotérie sa prihlásilo viac než milión ľudí. K výhre by im mohla pomôcť aj jednoduchá aplikácia s názvom Vyhraj lotériu. Upozornil na ňu portál Žive.sk.

Aké sú ceny v lotérii a ako prebieha?

Do očkovacej lotérie sa môže prihlásiť každý zaočkovaný od 1. augusta 2021 do 1.októbra 2021. Následne obdrží jeden alebo viaceré žrebovacie kódy. Každý týždeň, od 15. augusta, sa žrebuje o nasledujúce výhry:

  • Prémiová výhra: 5 x 100 000 eur
  • Automatická výhra: 5 x 1 000 eur
  • Štandardná výhra: 25 x 10 000 eur
  • Základná výhra: 100 x 1 000 eur

Pri žrebovaní Prémiovej výhry je potrebné sledovať živé vysielanie, ktoré beží každú nedeľu večer na RTVS. V relácii je najprv zverejnené heslo k výhre. Následne je vyžrebovaný výherca, ktorý musí zdvihnúť telefonát zo štúdia a v časovom limite povedať heslo k výhre. A práve v tomto bode môže výhercovi pomôcť aplikácia Vyhraj lotériu.

Čo umožňuje a dokáže aplikácia Vyhraj lotériu?

Aplikácia vám totiž odošle do smartfónu aktuálne heslo formou notifikácie a nemusíte tak pri telefonáte sledovať živý prenos žrebovania v RTVS. Na doručovanie notifikácií používa aplikácia technológiu Firebase Cloud Messaging (FCM) od Googlu. To ale nie je všetko, čo aplikácia dokáže. V postrannom paneli sa nachádza aj sekcia Moje kódy pre kontrolu menších výhier losovaných počas týždňa na základe vašich unikátnych žrebov.

Vyhraj lotériu | Foto: Redakcia

Kód žrebu zadáte do textového poľa a potvrdíte ho tlačidlom Pridať. Po stlačení tlačidla Overiť v spodnej časti obrazovky aplikácia skontroluje zadané kódy. Nevýherné žreby označí červenou farbou a pri výherných sa objavia údaje o výhercovi aj výške odmeny. Zadávanie a vyhľadávanie kódov by malo podľa autorov aplikácie prebiehať lokálne na vašom zariadení a byť tým pádom anonymné.

Aplikáciu vytvorila dvojica študentov z Fakulty elektrotechniky a informatiky Slovenskej technickej univerzity v Bratislave (FEI STU). Okrem aplikácie vytvorili aj rovnomenný web na adrese vyhrajloteriu.sk. Aplikácia je dostupná v obchode Google Play a aj v App Store pre platformu iOS. Pre Huawei smartfóny bohužiaľ zatiaľ k dispozícii nie je.

Vyhraj lotériu
Vyhraj lotériu
Developer: Adam Vician
Price: Free
  • Vyhraj lotériu Screenshot
  • Vyhraj lotériu Screenshot
Náš tip
Zoznam smartfónov, ktoré dostanú MIUI 13. Takto bude nadstavba vyzerať
20.9.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+